Трамп позбавив дітей Байдена охорони спецслужбами
18 Березня 22:04
Президент США Дональд Трамп скасував охорону секретними службами для дітей свого попередника Джо Байдена.
Про це він оголосив у своїй соцмережі Truth Social, передає Комерсант український.
Трамп заявив, що до захисту Гантера Байдена були залучені 18 людей і за це “платили платники податків Сполучених Штатів”.
“Зараз він відпочиває в Південній Африці, де права людини піддаються гострому сумніву. Через це Південну Африку було вилучено з нашого списку країн, які отримують економічну та фінансову допомогу”, — написав Трамп.
Він оголосив, що віднині Гантер Байден більше не матиме захисту Секретної служби. Так само Ешлі Байден, яка, за словами Трампа, мала 13 агентів для захисту.
Як зазначає Reuters, це оголошення Трамп опублікував через кілька годин після того, як репортер запитав його про подробиці охорони Гантера Байдена. Той сказав, що не знав про це, але розгляне це питання.
Що відомо про закон США про колишніх президентів.
Закон США про колишніх президентів — федеральний закон Сполучених Штатів Америки, ухвалений в 1958 році, який надає деякі пожиттєві пільги колишнім президентам США, які не були усунуті з посади.
Які пільги мають колишні президенти США?
Згідно закону, всім колишнім президентам, які не були усунуті з посади, надаються такі пільги:
Пенсія. Міністерство фінансів США виплачує президентам пенсію, яка, однак підлягає оподаткуванню. Колишні президенти отримують пенсію яка рівна за розміром зарплаті голови виконавчого департаменту (рівень I). Пенсія надається одразу після залишення посади Президента США.[ Дружини колишніх президентів також можуть отримувати пожиттєву щорічну пенсію розміром в 20 000 доларів, якщо відмовляться від будь-яких інших державних пенсій.
Виплати на перехідний період. Виплати на перехідний період одразу після залишення посади доступні протягом семи місяців. Ці витрати покривають оренду офісу, зарплати працівникам, оплату комунікаційних послуг, друк та пошту, які необхідні під час перехідного періоду.
Персонал. Особистий персонал і його фінансування надаються Адміністрацією загальних послуг. Персонал наймається особисто колишнім президентом і є відповідальним лише перед ним. Кожен колишній президент затверджує базові оклади для осіб, які працюють на нього, але не більше ніж 150 000 доларів загалом протягом перших 30 місяців та 96 000 доларів опісля.
Медичне страхування. Колишні президенти мають право отримувати медичну допомогу у військових шпиталях, за оплату, розмір якої встановлений Офісом менеджменту та бюджету. Президенти, які прослужили два терміни, можуть придбати медичне страхування за Програмою забезпечення охорони здоров’я федеральних працівників.
Охорона. З 1965 до 1996 року колишнім президентам забезпечувалась охорона Секретною службою: для них самих, їх дружин та дітей до 16-ти років. В 1994 році тривалість охорони була зменшена до 10 років для президентів, яку вступлять на посаду починаючи з 1997 року. За цим положенням Білл Клінтон все ще мав пожиттєву охорону, а всі наступні президенти мали би лише охорону тривалість в 10 років. Але 10 січня 2013 року Президент Барак Обама підписав Закон про захист колишніх президентів, який відновив пожиттєву охорону Секретною службою для його попередника Джорджа Буша молодшого (наступника Білла Клінтона), для себе та для всіх наступних президентів. Річард Ніксон відмовився від охорони в 1985 році, і поки що він є єдиним з колишніх президентів хто це зробив.