Трамп порадив американцям менше думати про путіна
3 Березня 14:28
Президент США Дональд Трамп заявив, що Штати повинні менше перейматися російським диктатором Володимиром Путіним. Про це Дональд Трамп написав у своїй соцмережі Truth Social, повідомляє Комерсант український
За словами Трампа, у США начебто є важливіші проблеми.
“Ми повинні витрачати менше часу на переживання щодо Путіна. Більше [перейматись] про міграційні злочинні угруповання, наркобаронів, вбивць та людей із психічними розладами, які потрапляють до нашої країни. Щоб не закінчити, як Європа!”, – йдеться у заяві президента США.

Заява пролунала на тлі саміту в Лондоні, де український президент Володимир Зеленський обговорював зі світовими лідерами надійні шляхи закінчення війни. У заході брали участь лідери Італії, Франції, Німеччини, Данії, Італії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Іспанії, Канади, Фінляндії, Швеції, Чехії та Румунії. Також учасниками події стали міністр закордонних справ Туреччини, генеральний секретар НАТО та президенти Європейської комісії та Європейської ради.
Зазначимо, президент США Дональд Трамп відмовився називати диктатором російського лідера Володимира Путіна, який розв’язав та продовжує масштабну війну проти України.
Перемовини у Ер-Ріяді та Стамбулі
18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.
Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.
Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.
Джекі Гайнріх, кореспондентка Fox News у Білому домі, повідомила, що США та росія обговорюють триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:
- Зупинка вогню.
- Проведення виборів в Україні.
- Укладення мирної угоди.
27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Пропозиції Трампа Путіну
За неточною інформацією експосла США у росії Майкла Макфола, (він вжив слово “нібито”), Трамп запропонував Путіну (формулювання Макфола збережено):
- українську територію;
- відсутність членства України в НАТО;
- відсутність американських солдатів в Україні;
- виведення американських солдатів з Європи, в тому числі з прифронтових країн;
- послаблення санкцій.
Путін, за даними Макфола, поки що нічого не пропонував.
Позиція Трампа щодо України
Під час передвиборчих перегонів Дональд Трамп неодноразово висловлювався про те, що зупинить війну в Україні протягом 24 годин після його вступу на посаду. Цей термін уже сплив.
Також під час виборів ЗМІ поширювали так званий “План Трампа”. Він полягав у тому, що США своїм впливом зупинять війну з урахуванням статус кво. Задля цього Трамп змусить Путіна і Зеленського сісти за стіл перемовин. Якщо на перемовини не погодиться Путін, то США дадуть Україні усю зброю, необхідну для перемоги на полі бою. Якщо ж від перемовин відмовиться Зеленський, то США повністю припинять допомагати Україні.
Цей план, у різних варіаціях, зокрема передбачав, що у росії залишаються тимчасово окуповані нею території, а Україна не вступає до НАТО.
Щоправда, пізніше Трамп немовби трохи “забув” про цей план. Зокрема він озвучував сценарії, за яких змусить росію капітулювати через зниження світових цін на нафту.
Уже після обрання Трампа Президентом США один із його радників Браян Ланза заявив, що Україна має забути про Крим. В оточенні Трампа однак поспішили відхреститися від цієї заяви, і сказали, що Ланза не може говорити від його імені.
Наразі спецпредставник США щодо росії і України Кіт Келлог говорить про 100 днів, протягом яких він хоче досягнути якихось домовленостей. З них 30 днів уже минули. За цей час адміністрація Президента США налагодила контакт із Кремлем, американський посланець літав до Москви, а у Саудівській Аравії відбулася зустріч перемовників на найвищому рівні. України на цій зустрічі не було.
Тим часом в обмін на надану військову підтримку Президент США Дональд Трамп зажадав від України рідкоземельних металів на $500 млрд. Він заявив, що США повинні мати доступ до природних ресурсів України, незалежно від того, чи вдасться Києву досягти мирної угоди з росією. Президент України Володимир Зеленський наголошує, що в обмін на цю угоду українській стороні не дають жодних гарантій безпеки.