Торгові війни вдарили по індустрії розкоші: прибуток Chanel обвалився на 30%

21 Травня 10:00

Французький модний дім Chanel повідомив про суттєве падіння прибутку за минулий рік: операційний дохід зменшився на 30% і склав $4,48 млрд. Це сталося на тлі загального спаду у світовій індустрії розкоші, який посилився через економічну нестабільність та нові торгові мита, ініційовані адміністрацією Дональда Трампа, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Bloomberg.

Китай знизив апетити

Ключовим ринком, який підвів Chanel, стала Азія — особливо Китай, де продажі знизилися на 7,1%. Хоча регіон приносить компанії близько половини всього доходу, зростаюча обережність китайських споживачів у витратах на преміум-бренди серйозно вплинула на фінансові результати.

Різке охолодження інтересу до предметів розкоші стало глобальним трендом. Удар отримали не лише Chanel, але й інші гіганти ринку, зокрема LVMH та Hermès, які також фіксують зниження продажів у США. Аналітики пов’язують це з новими 10-відсотковими митами, які запровадив Трамп щодо імпортних товарів з ЄС. Ще одне — на рівні 20% — може бути введено вже в липні.

«У 2024 році ми ще переживали наслідки безпрецедентного зростання після пандемії»,

— зазначила гендиректорка Chanel Ліна Наїр. Але, за її словами, компанія зараз змушена адаптуватися до нового етапу: контролювати витрати та переглядати структуру управління.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Chanel пристосовується до змін

Серед інших факторів спаду — значні капіталовкладення в розширення: минулого року Chanel витратила $1,8 млрд на розвиток інфраструктури й придбання нерухомості, зокрема престижних будівель у Парижі та Нью-Йорку. Ще $2,4 млрд пішли на підтримку бренду.

Окремо Chanel відкладає рішення про підвищення цін у США, чекаючи на остаточне рішення щодо американських мит. На відміну від конкурентів, які вже підняли ціни, у Chanel вважають за доцільне зачекати.

Падіння продажів у США склало 4,2%, у Європі — зростання лише на символічні 0,6%. При цьому компанія не планує нових скорочень: після того як у січні вже було звільнено 70 працівників у США, на 2025 рік передбачено стабільний рівень зайнятості.

Зміни торкнулися й творчого напрямку бренду: після відставки головної дизайнерки Віржіні Віар її місце обійняв Маттьє Блазі, а його перша колекція буде представлена восени в Парижі. Це також могло тимчасово вплинути на продажі, оскільки нове бачення дизайну потребує часу, щоб «прижитися» на ринку.

Chanel, який тривалий час вважався одним із найстійкіших брендів у розкоші, наразі демонструє, що навіть легенди не застраховані від наслідків глобальних економічних війн.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз