The Washington Post: Плани США щодо України не передбачають повернення територій

29 Січня 15:10

Адміністрація Байдена працює над довгостроковою стратегією підтримки Києва, незважаючи на безвихідь з фінансуванням у Конгресі. Але ці плани не передбачають значних успіхів України проти Росії у 2024 році. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post, передає комерсант

Видання стверджує, що нова стратегія зменшить акцент на відвойовуванні території та зосередиться натомість на допомозі Україні відбити нові наступи Росії, одночасно рухаючись до довгострокової мети з посилення військової міці та економіки.

Новий план дуже відрізняється від минулорічного, пишуть журналісти, коли США та союзники направили сучасне обладнання до України в надії, що українці зможу швидко відкинути росіян. Ця спроба зазнала невдачі, головним чином, через сильно укріплені російські мінні поля та потужну лінію оборони.

«Цілком очевидно, що їм [українцям] буде важко спробувати здійснити такий же серйозний поштовх на всіх фронтах, який вони намагалися зробити минулого року»,

— сказав високопоставлений чиновник адміністрації.

Тому поточного року США збирається позиціонувати Україну так, щоб вона поки що утримувала свої позиції на полі бою, але

«перевести їх на іншу траєкторію, щоб стати набагато сильнішими до кінця 2024 року… і вивести їх на більш стійкий шлях»,

— сказав чиновник.

Видання також стверджує, що цієї весни адміністрація Байдена сподівається оприлюднити власне 10-річне зобов’язання щодо України. Однак це залежить від того, чи виділить Конгрес на це кошти. Це зобов’язання може бути частиною безпекової угоди між США та Україною, яка наразі готується сторонами.

“Фестиваль безпекових угод”

На тлі невтішних новин про відсутність рішення щодо негайної допомоги від наших партнерів, набирає обертів “Фестиваль безпекових угод з Україною”, коли західні країни гарантують нам безпеку за двосторонніми домовленостями на кшталт Будапештського меморандуму. Наступною двосторонньою безпековою угодою України після підписання договору з Великою Британією може стати домовленість з Канадою. Крім цього, Україна веде перемовини щодо відповідних угод іще з кількома країнами: США, Францією, Німеччиною, Польщею та Італією. Зокрема посолка Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк повідомила, що відбулися уже два раунди перемовин між Україною та США щодо змісту та наповнення відповідної угоди з американським урядом. А Президент Франції Макрон заявив, що особисто прибуде до Києва, щоб фіналізувати безпекову угоду України та Франції.

Україна відчайдушно намагається заручитися підтримкою світу. Зокрема в Давосі було представлено наступні 5 пунктів української Формули миру. На попередніх консультаціях на Мальті було розглянуто перші п’ять пунктів Формули Миру, які включали ядерну та продовольчу безпеку, звільнення ув’язнених, відновлення територіальної цілісності та суверенітету. У Давосі було представлено додаткові п’ять пунктів: щодо виведення російських військ і припинення бойових дій, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання ескалації та повторенню війни, а також питання підтвердження закінчення війни.

Остафійчук Ярослав
Редактор