Tesla відсторонили від участі у міжнародному автошоу у Ванкувері: у чому причина
21 Березня 13:47
Щорічне Міжнародне автошоу у Ванкувері, яке традиційно збирає понад 100 тисяч відвідувачів, цього року пройде без участі Tesla. Організатори неодноразово пропонували автовиробнику добровільно відмовитися від участі, але зрештою самі ухвалили це рішення. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.
«Міжнародний автосалон у Ванкувері вилучив Tesla як учасника цього тижневого заходу після того, як автовиробнику було надано кілька можливостей добровільно вийти», — сказав Ерік Ніколл, виконавчий директор автосалону.
Чому Tesla не допустили до виставки у Ванкувері?
Як повідомляє агентство, причиною такого рішення стали занепокоєння щодо безпеки учасників і відвідувачів заходу. Останнім часом у Канаді активізувалися протести проти Tesla, що пов’язано із політичними поглядами її власника Ілона Маска. Маск відкрито підтримує колишнього президента США Дональда Трампа, який запровадив 25% мита на канадський імпорт та навіть заявляв про можливість анексії Канади.
Протести та можливі загрози
Виконавчий директор Міжнародного автошоу у Ванкувері Ерік Ніколл зазначив, що побоювався не лише масових протестів, а й можливих актів вандалізму.
Також рішення організаторів автошоу було ухвалене на тлі протестів проти Tesla у США, які супроводжувалися актами вандалізму, підпалами автомобілів та навіть обстрілами автосалонів компанії. Це викликало побоювання щодо можливих ризиків під час заходу у Ванкувері.
Організатори вирішили не ризикувати безпекою заходу та його відвідувачів, тому прийняли рішення про відмову Tesla у представленні на виставці.
«Першочерговою турботою Ванкуверського автосалону є безпека відвідувачів, експонентів і персоналу», — сказав Ніколл.
Вплив на репутацію Tesla
Це не перший випадок, коли Tesla опиняється в центрі скандалу через політичну позицію Ілона Маска. Хоча компанія залишається одним із лідерів електромобільної індустрії, такі події можуть вплинути на її імідж та продажі в Канаді.
Ванкуверське автошоу: один із найбільших автомобільних заходів Канади
Міжнародне автошоу у Ванкувері — це щорічний захід, який відвідують понад 100 тисяч людей. Тут представляють новітні моделі авто, концепти та інноваційні розробки.
Попри виключення Tesla, автошоу відбудеться за графіком.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Динаміка акцій Tesla після виборів
Варто зазначити, що попри суттєве падіння, акції Tesla все ще знаходяться на 8% вище, ніж у день виборів. Однак це значно менше за стрімке 91-відсоткове зростання, яке спостерігалося до 17 грудня.
Після виборів інвестори очікували, що щедрі пожертви Маска на кампанію Трампа та Республіканської партії — майже $300 мільйонів — принесуть компанії значні вигоди, особливо завдяки можливому послабленню регулювання в сфері безпілотних технологій.
Попри втрати, Маск все ще на $83,3 мільярда багатший, ніж у день виборів. Частково це пояснюється зростанням оцінки його приватних компаній, зокрема SpaceX та xAI.
Ілон Маск – підприємець-візіонер і любитель росії
Ілон Маск – один із найвпливовіших підприємців сучасності, засновник та керівник багатьох інноваційних компаній, таких як Tesla, SpaceX, Neuralink та Boring Company. Народився 28 червня 1971 року в Преторії, Південна Африка. Переїхавши до США, він став піонером у сфері електромобілів, космічних технологій і розробок штучного інтелекту. Маск часто потрапляє в центр уваги завдяки своїм амбітним цілям, зокрема колонізації Марсу, розвитку відновлюваної енергетики та створенню нейрокомп’ютерних інтерфейсів.
Маск також відомий своєю активною позицією в соціальних мережах, де часто публікує суперечливі заяви. У 2022 році він придбав платформу Twitter, яку згодом перейменував на X. Маск займає лібертарну позицію щодо регулювання Інтернету та свободи слова, виступаючи проти державного втручання у діяльність техногігантів.
Маск відіграє помітну роль у контексті російсько-української війни. Його компанія SpaceX протягом трьох років повномасштабної війни надавала ЗСУ доступ до супутникового Інтернету Starlink, що забезпечило критичний зв’язок на фронті. Проте віднедавна Україна активно шукає заміну цій технології, оскільки публічні заяви і позиція Маска більше не викликають довіри. Нещодавно Ілона Маска звинуватили у секретних контактах з Путіним, а він висміяв заяву Зеленського про незалежність України. Сьогодні Маск – активний прибічник прокремлівської політики Трампа. Він називає Президента України Володимира Зеленського диктатором і вимагачем грошей із США та виступає проти будь-якої допомоги Україні у війні з росією.
Торгові війни Трампа
Адміністрація Дональда Трампа ввела торговельні обмеження проти трьох найбільших торговельних партнерів США – Канади, Мексики і Китаю.
Ці заходи викликали занепокоєння серед американських компаній, які залежать від імпорту металів з Канади та Мексики. Очікується, що вони шукатимуть альтернативні джерела постачання, зокрема на Близькому Сході, в Індії, Чилі та Перу, що може призвести до зростання цін на алюміній та мідь у США.
Крім того, канадські споживачі відреагували на запровадження мит бойкотом американських товарів, скасовуючи поїздки до США та відмовляючись від американського алкоголю.
Економісти попереджають, що такі торгівельні суперечки можуть уповільнити глобальне економічне зростання та спричинити інфляцію. Фондові ринки в країнах Перської затоки раніше відреагували спадом через побоювання щодо можливого торговельного конфлікту. Також раніше обвалився ринок криптовалюти.