Один з найпопулірніших світових месенджерів Telegram продовжує змінювати свою користувацьку політику не на користь анонімності. Як повідомив його власник Павєл Дуров, відтепер за запитом владних правоохоронних органів месенджер видаватиме їм дані про користувачів, передає Комерсант український
У своєму каналі Дуров написав, що чимало людей зловживали функцією пошуку у месенджері, яка є набагато потужнішою за пошук в інших сервісах. Це дозволяло їм знаходити, пропонувати, купувати і продавати нелегальні товари.
Тепер же команда Telegram вдосконалила пошук настільки, що він став абсолютно безпечним, і через нього тепер неможливо натрапити на щось небезпечне.
“💪 За останні кілька тижнів спеціальна команда модераторів, використовуючи штучний інтелект, зробила пошук у Telegram набагато безпечнішим. Увесь проблемний контент, який ми виявили в пошуку, більше недоступний. Якщо вам все ж вдасться знайти щось небезпечне або незаконне в Telegram, будь ласка, повідомте нам про це”,
– написав Дуров.
Однак на цьому вдосконалення Telegram не закінчуються. Відтепер Дуров видаватиме органам влади усіх, про кого ті запитають. Йдеться про номери телефонів та ІР-адреси.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
“🚫 Щоб ще більше відлякати злочинців від зловживань пошуком у Telegram, ми оновили наші Умови використання та Політику конфіденційності, забезпечивши їхy. узгодженість у всьому світі. Ми чітко зазначили, що IP-адреси та номери телефонів тих, хто порушує наші правила, можуть бути надані відповідним органам за законними запитами”,
– додав Дуров.
Telegram призначений для пошуку друзів та відкриття новин, а не для просування нелегальних товарів, завершив свій пост власник Telegram.
Раніше Павєл Дуров був відомий своєю жорсткою позицією щодо відмови співпрацювати з урядами у питаннях надання доступу до зашифрованих даних користувачів. Він неодноразово заявляв, що не передаватиме ключі шифрування жодним органам влади, що викликало критику з боку деяких урядів і організацій. Така позиція дозволяла Telegram залишатися одним із найбільш захищених месенджерів, але водночас створювала виклики для правоохоронних органів у боротьбі з кіберзлочинністю.
Однак все змінилося після затримання дурова у Франції. Вийшовши на волю після кількох днів арешту, Дуров відразу ж змінив політику конфіденційності у месенджері. Почалося з того, що месенджер почав реагувати на скарги про незаконний контент.
Українська влада теж давно приглядалася до месенджеру і часто критикувала його. Поліція постійно скаржиться на те, що через Telegram продають наркотики, а військовики – на те, що його контролюють російські спецслужби. Нарешті, на минулому тижні месенджером заборонили користуватися українським чиновникам і військовослужбовцям.