Telegram тепер теж боротиметься з фейками і співпрацюватиме з урядами
27 Травня 2024 19:09
Месенджер Telegram планує запровадити функцію перевірки достовірності інформації, яка називається “Fact Check”, повідомляє «Комерсант Український»
Ця опція дозволить урядам різних країн призначати офіційні агентства, які будуть перевіряти контент на правдивість. Коли агентство виявить недостовірну інформацію, воно додаватиме пояснювальні дані до відповідного повідомлення в Telegram. Користувачі зможуть бачити, яке саме агентство здійснювало перевірку. Звичайні користувачі не матимуть змоги впливати на цю функцію перевірки фактів.
Така система схожа на існуючу практику Facebook, де для кожної країни визначено організації, які займаються фактчекінгом контенту. Наприклад в Україні до таких ініціатив належать StopFake, VoxCheck, Myth Detector тощо.
Законопроєкт про регулювання Telegram
Зазначимо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, який дозволить регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації. Це стосується месенджерів і, зокрема, Тelegram.
У пояснювальній записці вказано, що Telegram використовують для отримання інформації 72% українців, і тому він повинен мати регулювання не менше ніж інші джерела масової інформації із значно меншим охопленням.
Telegram буде визначено в законі як платформу спільного доступу до інформації, через яку поширюється масова інформація (платформа, на якій створюються і функціонують облікові записи – сторінки, канали тощо користувачів, через які поширюється масова інформація).
Таким чином, його віднесуть до суб’єктів у сфері медіа.
Telegram та інші подібні соцмережі будуть зобов’язані подавати Національній раді з питань телебачення та радіомовлення відомості про структуру власності, заяви про внесення змін до Реєстру та оновлені відомості про структуру власності.
Якщо Telegram не надасть Національній раді відомості про свого представника в Україні, або про відкрите представництво в будь-якій державі–члені ЄС, то його структуру власності визнають непрозорою. У цьому випадку, його заборонять використовувати державними органами і чиновниками.
Також відповідно до онлайн-медіа віднесуть телеграм-канали (у разі добровільної реєстрації).
Telegram зобов’яжуть публікувати спростування та обмежувати певну інформацію, яка, зокрема, порушує авторське право та суміжні права.
Законопроєкт направлено на розгляд профільного комітету.
Тим часом в СБУ заявили, що не мають технічної можливості заблокувати Telegram. А Буданов вважає, що Telegram можна використовувати на користь України.