Таємний свідок, продавець окулярів, стілець підозрюваного: справа Фаріон обростає деталями

2 Квітня 16:11

2 квітня у Шевченківському районному суді Львова продовжився розгляд справи про вбивство Ірини Фаріон. На засіданні були представлені важливі докази у справі, повідомляє Комерсант український з посиланням на УНН.

На засіданні суд переглянув відеозаписи з камер спостереження, розташованих поблизу місця злочину. На одному з відео зафіксовано, як підозрюваний сидить на лавці. Проте сам Зінченко після перегляду відео звернув увагу на невідповідність, зазначивши, що згідно зі свідченнями деяких свідків, підозрюваний сидів на стільці, а не на лавці.

Також під час засідання виступив таємний свідок, який розповів про перше місце, де він бачив підозрюваного у вбивстві Фаріон.

Судом також розглядалися фотографії від свідків, які бачили Зінченка в різні дні. На цих фото його ідентифікували за характерними елементами зовнішності: чорною панамою та сонцезахисними окулярами з білою оправою.

“По цій фотографії була в подальшому зроблена портретознавча експертиза, яка підтвердила, що це одна й та сама особа”,

— зазначив прокурор у суді.

Додатковим доказом ідентифікації Зінченка стали свідчення продавця, який продав йому ці окуляри та підтвердив факт купівлі. Свідок надав фото переписки з підозрюваним.

Окрім розгляду доказів, адвокат Зінченка заявив, що його підзахисному надходять погрози в соціальних мережах. Також він повідомив про зміну співкамерників підозрюваного і вимагає посилення заходів безпеки, зокрема розміщення Зінченка в одиночній камері.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Убивство Ірини Фаріон і його розслідування

19 липня 2024 року політичну діячку і професорку Львівської політехніки Ірину Фаріон вбили прямим пострілом у голову на вулиці Масарика у Львові.

Наразі головним підозрюваним у вбивстві є 18-річний мешканець Дніпра В’ячеслав Зінченко, який затриманий поліціянтами і перебуватиме у СІЗО щонайменше до 17 листопада. Юнак заявляв ЗМІ, що не вбивав Фаріон. Натомість він заявив, що арешт є бажаним для нього, оскільки на свободі за ним полюють російські спецслужби і радикально налаштовані особи.

На сайті уряду була зареєстрована петиція про присвоєння мовознавиці посмертно звання Героя України. Петиція набрала необхідну кількість голосів, і тепер її мають розглянути у Міністерстві освіти і науки, очільника якого Фаріон називала неуком.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор