Таємні дані розвідки США: Путін не збирається завершувати війну

14 Березня 10:13

За даними секретних розвідувальних звітів США, включаючи один датований 6 березня, російський президент Владімір Путін не має наміру відмовлятися від своєї кінцевої мети – домінування над Україною. Про це з посиланням на джерела, знайомі з вказаним аналізом пише The Washington Post, передає Комерсант український

Один із таємних звітів, розповсюджений серед політиків адміністрації Трампа, стверджує, що Путін залишається непохитним у своєму прагненні зберегти вплив над Україною. Це ставить під сумнів дипломатичні зусилля Президента США Дональда Трампа щодо припинення війни.

Попри те, що розвідувальні дані не містять прямої оцінки перспектив 30-денного перемир’я, узгодженого цього тижня між представниками США та України, вони підкреслюють складність завдання, що стоїть перед Білим домом, та викликають питання щодо того, чи правильно адміністрація Трампа розуміє готовність Путіна до миру.

У четвер Путін обережно відреагував на пропозицію про припинення вогню. Не відкидаючи її повністю, він натякнув, що Москва може висунути певні умови для будь-якої угоди. Заява прозвучала напередодні запланованої зустрічі в Москві з посланцем Трампа Стівом Віткоффом для обговорення плану припинення вогню.

Сценарії Путіна

Деякі чинні та колишні американські посадовці заявляють, що російський лідер, навіть якщо погодиться на тимчасове перемир’я, використає його для відпочинку та переоснащення своїх військ, а потім імовірно порушить умови угоди, створивши провокацію, в якій звинуватить Україну.

Європейське розвідувальне джерело також зазначає, що в Москві вважають Трампа слабким лідером без чітких принципів, яким можна маніпулювати, і навіть у разі досягнення постійного перемир’я росія, найімовірніше, повернеться до “гібридних” методів підриву України.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Перемовини США та росії

18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.

Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.

Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.

Джекі Гайнріх, кореспондентка Fox News у Білому домі, повідомила, що США та росія обговорювали триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:

  • Зупинка вогню.
  • Проведення виборів в Україні.
  • Укладення мирної угоди.

27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.

13 березня Путін зустрічався у Москві зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом. Про результати цієї зустрічі сторони поки що не робили заяв, окрім слів радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца про те, що є підстави для обережного оптимізму.

Пропозиції Трампа Путіну

За неточною інформацією експосла США у росії Майкла Макфола, (він вжив слово “нібито”), Трамп запропонував Путіну (формулювання Макфола збережено):

  1. українську територію;
  2. відсутність членства України в НАТО;
  3. відсутність американських солдатів в Україні;
  4. виведення американських солдатів з Європи, в тому числі з прифронтових країн;
  5. послаблення санкцій.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор