Світовий банк надав Україні кредит на $750 млн: на що підуть кошти
13 Листопада 23:24Міністерство фінансів України та Світовий банк підписали три угоди на 750 мільйонів доларів в рамках проєкту “Підтримка відбудови шляхом розумного фіскального управління”. Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів, інформує Комерсант український
“Реалізація проєкту “Підтримка відбудови шляхом розумного фіскального управління” (SURGE) допоможе Уряду України покращити процес управління публічними інвестиціями, зробивши його більш ефективним та прозорим. Це є важливим кроком для подальшого забезпечення потреб відновлення України”, – наголосив міністр фінансів Сергій Марченко.
У межах проєкту SURGE Україна та Світовий банк підписали три угоди:
- щодо позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) на суму 450 мільйонів доларів із Цільового фонду з надання Україні необхідної кредитної підтримки (ADVANCE Ukraine), що підтримується Урядом Японії;
- кредитну угоду на 300 мільйонів зі Спеціальної програми відновлення для України та Молдови (SPUR) Кризового фонду Банку;
- грантову угоду за інвестиційним компонентом “Зміцнення спроможності Уряду щодо впровадження фіскальної реформи” (STRONG) на 10 мільйонів від Цільового фонду багатьох донорів з підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF).
Реалізація SURGE буде здійснюватися з використанням фінансового інструменту «Програма кредитування з прив’язкою до результатів» (Program-for-results»).
Очікується, що до кінця року Україна отримає 400 мільйонів доларів.
Раніше повідомлялося, що фінансування складатиметься з позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) на суму 450 млн доларів із Цільового фонду з надання Україні необхідної кредитної підтримки (ADVANCE Ukraine), що підтримується урядом Японії, а також кредиту обсягом 300 млн доларів зі Спеціальної програми відновлення для України та Молдови (SPUR) Кризового фонду банку.
Фінансування буде здійснюватися через інструмент «Програма кредитування з прив’язкою до результатів» (Program-for-results), що передбачає виділення коштів на основі досягнення визначених індикаторів.
Таким чином, позики надходитимуть до держбюджету України після перевірки виконання цільових показників, що закладені в міжнародних угодах.