Суд відмовив у поділі мільярдів Порошенків: захист готує план Б і С

16 Травня 17:22

Крижопільський районний суд на Вінниччині припинив провадження у справі про поділ майна між п’ятим президентом України Петром Порошенком і його дружиною Мариною Порошенко. Причина — відсутність предмета спору, передає «Комерсант Український»

Як повідомляє “Суспільне”, суд вирішив, що повторне звернення з аналогічною вимогою між тими самими сторонами вже не допускається. Водночас адвокати подружжя не згодні з таким рішенням і готуються його оскаржити.

У чому суть справи?
У березні стало відомо, що Марина Порошенко подала позов щодо поділу спільного майна на суму понад 17 млрд гривень. У партії “Європейська Солідарність” пояснили цей крок як спільну юридичну стратегію захисту в умовах санкцій, накладених на Петра Порошенка.

Під час розгляду справи суд долучив до матеріалів лист Міністерства юстиції, який, за словами адвоката Іллі Новікова, міг вказувати на потенційні заперечення проти позову. Проте він наголосив, що лист не є офіційною позицією Мін’юсту.

Позиції сторін
Адвокатка Марини Порошенко Крістіна Мисенко наполягала, що її клієнтка має законне право на частину майна, адже не перебуває під санкціями.

Зі свого боку, Ілля Новіков заявив, що, незважаючи на рішення суду, предмет спору є, оскільки позов був оформлений належним чином і відповідає закону. Він також зазначив, що ситуація напряму пов’язана із санкціями проти Петра Порошенка, які унеможливлюють Марині Порошенко вільне користування своєю часткою активів.

Що далі?
Захист очікує на повний текст судового рішення, після чого визначить подальші дії — чи буде подано апеляцію, чи обрано альтернативну юридичну стратегію. Новіков додав:

“Це не кінець. У нас є план Б. Якщо він не спрацює — буде план С. Ми готові до боротьби”.

Передісторія: санкції проти Порошенка
13 лютого 2025 року президент Володимир Зеленський підписав указ про санкції РНБО, серед фігурантів яких опинився і Петро Порошенко. Сам він назвав це політичним переслідуванням.

У ЗМІ повідомлялося, що підставами для санкцій могли стати:

  • кримінальна справа щодо держзради у справі з Віктором Медведчуком та постачанням вугілля з ОРДЛО;
  • участь у створенні “Партії регіонів” і підписання Харківських угод;
  • співпраця з росією через діяльність “Рошен” у Липецьку та “Севморзаводу” в окупованому Криму.

Політична реакція
Санкції викликали протест з боку депутатів “Європейської Солідарності”, які блокували трибуну Верховної Ради 13 та 14 лютого. Порошенко також подав позов до суду, оскаржуючи указ про санкції.

Марина Максенко
Редактор

Читають зараз