Столтенберг: “Потрібна лінія припинення вогню, навіть із територіальними поступками”

2 Грудня 2024 12:48

Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що для завершення війни Україна може зробити певні територіальні поступки росії, принаймні тимчасові. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Table Briefings.

При цьому Столтенберг підкреслив важливість того, щоб Україна отримала гарантії безпеки в обмін на ці поступки. Одним із можливих варіантів є вступ України до НАТО, але, за його словами, існують й інші способи підтримки та озброєння українців.

“Якщо лінія припинення вогню означатиме, що росія продовжує контролювати всі окуповані території, це не означає, що Україна повинна назавжди відмовитися від цих територій”,

— зазначив він.

Столтенберг також підтримав слова президента України Володимира Зеленського про відмову від поступок Росії під час припинення вогню, але визнав, що це малоймовірно на даний момент через ситуацію на фронті.

“Нам потрібна лінія припинення вогню, і, звісно, в ідеалі вона має охоплювати всі території, що наразі контролює росія. Однак, ми бачимо, що це малоймовірно в найближчому майбутньому”,

— додав він.

Як повідомляв , на минулому тижні Президент Зеленський вперше заговорив про кінець війни без повернення окупованих територій.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Позиція Трампа щодо України

Позиція США щодо України, як відомо, є однією з визначальних у контексті підтримки Заходу нашої держави у російсько-українській війні. Під час передвиборчих перегонів кандидат у президенти США та майбутній президент Дональд Трамп неодноразово висловлювався про те, що зупинить війну в Україні протягом 24 годин після його обрання. Цей час уже пройшов.

Також під час виборів ЗМІ поширювали так званий “План Трампа”. Він полягав у тому, що США своїм впливом зупинять війну з урахуванням статус кво. Задля цього Трамп змусить Путіна і Зеленського сісти за стіл перемовин. Якщо на перемовини не погодиться Путін, то США дадуть Україні усю зброю, необхідну для перемоги на полі бою. Якщо ж від перемовин відмовиться Зеленський, то США повністю припинять допомагати Україні.

Цей план, у різних варіаціях, зокрема передбачає, що у росії залишаються тимчасово окуповані нею території, а Україна не вступає до НАТО.

Щоправда, пізніше Трамп немовби трохи “забув” про цей план. Зокрема він озвучував сценарії, за яких він змусить росію капітулювати через зниження світових цін на нафту.

Уже після обрання Трампа Президентом США один із його радників Браян Ланза заявив, що Україна має забути про Крим. В оточенні обраного президента однак поспішили відхреститися від цієї заяви, і сказали, що Ланза не може говорити від імені Трампа.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

План перемоги Зеленського

Водночас у Президента України Володимира Зеленського є власний План перемоги, представлений західним партнерам України. Він містить п’ять ключових пунктів, що охоплюють воєнні, економічні та політичні аспекти. За словами президента, цей комплекс заходів має допомогти Україні здобути перемогу у війні.

Перший пункт плану стосується геополітики й передбачає запрошення України до НАТО. Це стане важливим сигналом для президента росії Владіміра Путіна та демонтсрацією поразки його геополітичних амбіцій. Членство України в Альянсі забезпечить довготривалий мир і безпеку в регіоні.

Другий пункт фокусується на обороні. Ідеться про перелік зброї, необхідної для підтримки українських військовиків.

Третій пункт стосується стримування росії. Україна пропонує створити неядерний стримувальний пакет, здатний гарантувати безпеку від будь-якої загрози з боку рф. Зеленський підкреслив, що, розуміючи можливу відповідь, росія швидше обере переговори, ніж подальшу ескалацію. Таємний додаток до цього пункту переданий США та іншим ключовим союзникам.

Четвертий пункт присвячений економіці. Серед іншого, він передбачає, що Україна може поділитися з союзниками своїми природними ресурсами, такими як уран, титан, літій та інші.

П’ятий пункт розрахований на повоєнний час і передбачає участь українських військових у забезпеченні безпеки в Європі. Згідно з ним, українські воїни можуть замінити частину контингенту військ США в Європі, зміцнюючи оборону НАТО.

На Заході план перемоги Зеленського безумовно підтримали лише такі віддані українські союзники, як Латвія чи Литва. Практично усі ключові українські партнери – США, Британія, Німеччина, Франція – відреагували на нього вкрай стримано, а подекуди й відверто негативно.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз