Стармер і Макрон як медіатори: що відомо про новий візит Зеленського до США
6 Березня 14:28
Президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер готові відвідати США із Зеленським для презентації мирного плану. Втім, їхня роль може бути набагато більша. Стармер і Макрон можуть виступати медіаторами між Україно та США. Чи вдасться лідерам досягти головної мети – відновлення допомоги Україні та посилення міжнародного тиску на росію? Чи допоможе присутність Макрона і Стармера уникнути конфронтації між Трампом і Зеленським? Та чи має одягати Зеленський костюм цього разу – далі у матеріалі Комерсант український
Роль Президента Франції прем’єр-міністра Великої Британії може бути ключовою у налагодженні діалогу із можливим майбутнім президентом США Дональдом Трампом. Про це в ексклюзивному коментарі Комерсант український повідомив військовий експерт Іван Ступак. Ба більше, нещодавня критика на адресу Зеленського через його зовнішній вигляд – це виглядало як привід для політичного тиску. А, отже, зараз важливо цього не допустити повторно.
«Якби президент України прибув у дорогому костюмі, його звинуватили б у марнотратстві. Це радше класичний випадок, коли причіпки можна знайти до будь-чого», – наголошує Іван Ступак.
Посередники у великій грі
На думку Ступака, присутність Макрона та Стармера в США відіграватиме роль медіації між Зеленським та Трампом, щоб уникнути конфронтації.
«Вони виступають гарантами, що у Білому домі не буде повторення конфлікту. Їхня місія – пом’якшити можливі суперечності між лідерами та сприяти конструктивному діалогу», – пояснює Іван Ступак.
За його словами, у політиці важливу роль відіграє не дружба, а взаємна вигода. Попри особисті неприязні стосунки між Макроном і Трампом, політична необхідність змушує їх шукати спільні рішення.
Очікування від переговорів
Ступак прогнозує, що головними результатами цієї зустрічі можуть стати три ключові моменти:
- Поновлення військової та фінансової допомоги Україні.
- Підписання важливих домовленостей, що гарантують підтримку України.
- Початок реального міжнародного тиску на росію
“Нині тиск США спрямований здебільшого на жертву – Україну, а не на агресора”, – заявив Іван Ступак.
Чи вдасться світовим лідерам домовитися та запобігти новому політичному протистоянню – покаже час.
Зброя в обмін на переговори? Вашингтон заморожує підтримку Києва
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та американський дипломат Джеймс Волц обговорили можливі місце і дату переговорів між Україною та росією. Про це повідомив радник президента Дмитро Литвин.
За словами Волца, обговорення стосуються не лише потенційної зустрічі, а й заходів для зміцнення довіри.
«Ми будемо вести переговори про мир, і вже говоримо про заходи зі зміцнення довіри, які потім передамо росіянам і протестуємо ту сторону. Це буде важка човникова дипломатія, але обидві сторони повинні бути залучені… Я думаю, зараз ми рухаємося в позитивному напрямку», — заявив Волц.
Колишній президент США Дональд Трамп прагне переглянути умови договору між Вашингтоном і Києвом щодо видобутку рідкісноземельних металів. Як повідомляє CBS News, команда Трампа наполягає на «більшій та кращій угоді», яка змінить правила співпраці у цій сфері.
Україна володіє значними запасами рідкісноземельних металів, які є критично важливими для оборонної та технологічної промисловості США. Очікується, що це питання стане однією з тем переговорів між лідерами.
Поки точна дата мирних переговорів не визначена, США тимчасово припинили постачання зброї та обмін розвідданими з Києвом. Про це повідомляє Axios, посилаючись на Волца.
Водночас Sky News додає, що припинення торкнулося всієї розвідувальної інформації, а не лише даних щодо ударів углиб росії.