Нещодавно народна депутатка Наталія Піпа повідомила, що комітет Верховної Ради з питань освіти і науки рекомендував скасувати у школах виготовлення і вручення золотих та срібних медалей державного зразка. Мовляв, комітет вважає недоцільним централізоване виготовлення медалей за кошти держбюджету. За її словами, початково у бюджеті на наступний рік був запит на майже 4,6 млн грн на золоті медалі. І понад 1 млн гривень на срібні медалі.
У відповідь на запит Комерсант український в Міносвіти повідомили, що за останні 10 років держпідприємство «Інфоресурс» поставило органам управління у сфері освіти понад 150 тисяч медалей.
«За останні 10 років Підприємство («Інфоресурс», – ред.) поставило органам управління у сфері освіти 162 202 медалей, а за останні 3 роки – 66741 медалей», – повідомили в Міносвіти.
Там наголосили, що у 2024 році медалі були поставлені «Інфоресурсу» Товариством з обмеженою відповідальністю «ГАРАНТ і ПАРТНЕРИ».
Як проінформували у профільному міністерстві, механізм нагородження учнів за досягнення у навчанні визначається Положенням про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 17 березня 2015 року.
«Золота медаль (…) виготовляється з латуні Л-63, що має товщину 3 мм, методом двостороннього штампування з подальшим електрополіруванням. Містить міцний захисно-декоративний поверхневий шар з гальванічним покриттям «позолота», нанесеним методом багатошарового покриття проєктних металів: мідь – 8 Мкм; нікель – 8 Мкм; золото – 0,3 Мкм.
Срібна медаль (…) виготовляється з латуні Л-63, що має товщину 3 мм, методом двостороннього штампування з подальшим електрополіруванням. Містить міцний захисно-декоративний поверхневий шар з гальванічним покриттям срібного кольору, нанесеним методом багатошарового покриття проектних металів: мідь – 16 Мкм; нікель – 16 Мкм», – повідомили у відповіді на запит.
Додамо, що останні роки медалі не дають ніяких переваг при вступі до вишу. Раніше ж золоті та срібні медалі надавали переваги при вступі у вищі навчальні заклади, зараз вони мають значення лише при вступі до закладу професійно-технічної освіти.