Стало відомо, скільки працівників ЗАЕС пішли працювати до окупантів

7 Січня 09:18

В «Енергоатомі» повідомили, що для завершення будівництва та спорудження нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС знадобиться додатково 9 тисяч працівників. Про це розповів голова компанії Петро Котін, повідомляє Комерсант український з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Усе залежатиме, як швидко буде можливість розгорнути ці великі проєкти. Тому, що будівництво таке, яке планує Хмельницька АЕС, воно вимагає додатково 9 тис. осіб. Тому, звичайно, людей потрібно буде додатково набирати, ми працюємо над цим”,

– пояснив Котін.

Він також зазначив, що “Енергоатом” співпрацює з вищими навчальними закладами України, які готують майбутніх фахівців для атомної енергетики. Компанія впроваджує спеціальні програми з усіма політехнічними університетами України, спрямовані на підтримку найкращих викладачів і студентів.

Зрадники на ЗАЕС

За словами Котіна, від початку повномасштабної війни кількість працівників “Енергоатому” скоротилася з 35 тисяч до приблизно 30 тисяч. І більшість з них – працівники Запорізької АЕС.

“Є 3 тисячі людей, які зрадили Україну, фактично підписали контракти з “Росатомом”, залишилися на Запорізькій атомній стації. Інші люди, близько 2 тисяч людей, виїхали з України і знаходяться за її межами. На території України перебувають близько 5 тисяч [працівників ЗАЕС?], вони всі працевлаштовані у нас, відповідно, на наших інших підрозділах”,

– повідомив чиновник.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

ЗАЕС

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) — найбільша атомна електростанція в Європі та третя у світі за сукупною потужністю. Розташована в Запорізькій області біля міста Енергодар, вона складається з шести атомних енергоблоків по 1 ГВт кожен. Її будівництво розпочалося у 1981 році, а перший блок було введено в експлуатацію у 1984 році. Останній, шостий енергоблок, запрацював у 1995 році.

ЗАЕС щорічно виробляла близько 40 млрд кВт·год електроенергії, що становило близько 20% усієї енергогенерації України. Вона також є першою серед атомних станцій країни, де побудоване сухе сховище відпрацьованого ядерного палива.

Російська армія захопила ЗАЕС в ніч на 4 березня 2022 року, перед цим обстрілявши цей ядерний об’єкт. Росія також окупувала і місто Енергодар, біля якого розташована АЕС.

Від початку російської окупації Запорізька АЕС пережила вісім повних блекаутів та один частковий, із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. Їхня відмова загрожує настанням аварійної ситуації, стверджують в Енергоатомі.

Востаннє перед загрозою блекауту станція опинилася 23 серпня цього року.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор