Стало відомо, коли призначать нового керівника Бюро економічної безпеки

23 Жовтня 2024 06:26

До кінця лютого 2025 року Україна має призначити нового керівника Бюро економічної безпеки (БЕБ) за участі міжнародних експертів. Це передбачено в оновленому Меморандумі з МВФ, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на «Судово-юридичну газету».

Як зазначено у документі, після ухвалення нового законодавства в червні 2024 року, БЕБ зосередить свою діяльність на ключових економічних та фінансових злочинах, а його аналітичні можливості будуть підсилені.

Українська влада зобов’язується провести відбір нового керівника БЕБ відповідно до закону, при цьому процес має завершитися до кінця лютого 2025 року.

Новий керівник протягом трьох місяців після призначення затвердить порядок атестації та створить атестаційну комісію. Це необхідно для посилення контролю за дотриманням законодавства і виявлення серйозних фінансових правопорушень, зокрема ухилення від сплати податків. Новий закон про БЕБ також закріплює механізми прозорості, підзвітності та доброчесності, що мають зміцнити роботу Бюро.

До складу комісії з відбору нового керівника БЕБ будуть входити незалежні експерти з міжнародним досвідом, що також відіграватимуть важливу роль в атестації чинних співробітників та відборі нових кадрів.

Окрім цього, українська влада повинна використовувати механізми боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму для виявлення ухилень від податків і контрабанди, співпрацюючи з відповідними органами. Триває робота над реформуванням Державної митної та податкової служб. Водночас влада зобов’язалася призначити нового керівника митниці за прозорими процедурами з участю міжнародних експертів.

МВФ наголошує, що для виявлення податкових злочинів і контрабанди необхідно посилити аналітичні можливості та обмін інформацією між відповідними органами.

«Заходи щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму та співробітництву з Держфінмоніторингом також слід використовувати для подальшого сприяння виявленню податкових злочинів і контрабанди. Це вимагає посилення аналітичних можливостей органів влади та обміну інформацією» – зазначає МВФ.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз