Стало відомо, які три категорії санкцій росіяни хочуть зняти передусім

11 Березня 14:56

Уповноважений з питань санкційної політики Владислав Власюк заявив, що росіяни найбільше зацікавленні у знятті санкцій проти наближених до Володимира Путіна олігархів, нафтогазового сектору та пов’язаної з ним фінансової інфраструктури.


Про це він повідомив у етері телемарафону, передає Комерсант український.

“Ті питання, які вже піднімали росіяни стосовно зняття санкцій у розмовах з американцями, зводяться до трьох категорій. Категорія номер три – це нафтогазовий сектор. Тобто дозвольте нам продавати більше нафти по більшій ціні. Сектор номер два – це фінансова інфраструктура саме у прив’язці до нафтогазового сектору, тобто проблеми, які вони отримують у зв’язку з неможливістю обслуговувати платежі. Позиція номер один – і це непогано передає суть режиму Путіна – це санкції проти олігархів, наближених до Володимира Путіна. Тобто саме це найбільше цікавить режим наших ворогів”, – розповів Власюк.

Він також додав, що російська економіка значно більше глобалізована, ніж північнокорейська чи іранська, тож розраховувати на те, що буде зберігатися рівень розвитку економіки, технологічності економіки та життя за умови збереження санкційного тиску, не можна.

“Далі сценарій буде дуже простий – життя ставатиме все гірше в рф і якийсь момент навіть такому терплячому народу як росіянам це набридне”, – спрогнозував Власюк.

Агентство Reuters днями поінформувало, що адміністрація США розробляє план можливого послаблення санкцій проти росії, оскільки президент Трамп прагне відновити зв’язки з Москвою і зупинити війну в Україні.

Водночас, Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон не обговорював із ЄС послаблення санкцій проти росії. Про це він заявив журналістам, йдеться на сайті Держдепу.

На запитання чи обговорювала американська сторона з європейцями, як могло б виглядати послаблення санкцій проти РФ, введених через повномасштабне вторгнення в Україну, Рубіо заявив, що США “ще не дійшли до цієї стадії”.

“Очевидно, що у європейців є власний набір санкцій, і вони самі мають ухвалити рішення про те, на що вони готові піти”, – додав він.

Рубіо зазначив, що остаточне врегулювання війни “має відбуватися за участю європейців через запроваджені ними санкції”.

Він зауважив, що США перебувають у тісному контакті як із Великою Британією, так і з Францією щодо спільних зустрічей, зокрема, після саміту G7 в Канаді 12-14 березня.

Держсекретар також заявив, що США виступають проти формулювань у заявах G7, які можуть зашкодити їхнім зусиллям по залученню росії та України за стіл переговорів.

“Зрештою, ми не можемо підписати комюніке, яке не узгоджується з нашою позицією, що полягає в тому, щоб посадити обидві сторони за стіл переговорів… Ми відчуваємо, що мова антагонізму іноді ускладнює процес посадки сторін за стіл переговорів, тим більше, що ми зараз єдині, хто, здається, в змозі зробити такі переговори можливими”, – сказав Рубіо.

Він висловив упевненість, що “ми зможемо представити документ, який буде змістовним і об’єднуючим, не підриваючи нашої здатності посадити обидві сторони за стіл переговорів”.

Марина Максенко
Редактор