Стабільний інтернет навіть під час знеструмлень: у Мінцифри нагадали, що робити
28 Листопада 15:42На сьогодні понад 2 тисячі провайдерів пропонують під’єднання за технологією xPON, яка забезпечує високу швидкість, енергоефективність та стабільність фіксованого інтернету. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації, інформує Комерсант український.
За даними відомства, упродовж останніх півтора року кількість домівок, під’єднаних до технології xPON, зросла з 2,5 млн до 3,9 млн, що становить 46% користувачів фіксованого інтернету. 54% абонетів використовують інші технології типу FTTX, DOCSIS тощо.
Як наголошують у Мінцифри, технологія xPON демонструє свою ефективність у складних умовах, коли знеструмлення стали звичним явищем. Через це дедалі більше українців залишають заявки на під’єднання. За рік кількість користувачів, приміром, у Києві зросла більш ніж удвічі – з 72 тис. до 172 тис. Водночас Київ все ще займає останнє місце в статистиці – цією технологією орієнтовно охоплено 17% абонентів.
У коментарі для DOU директор із розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до інтернету Мінцифри Юрій Мацик пояснив, чому в столиці все ще незначне покриття xPON.
«У Києві інтернет-мережі будувались і масштабувались першими в Україні, тому більшість з них застарілі. До повномасштабного вторгнення не було потреби їх оновлювати. Через щільність населення та масштаби міста провайдерам треба залучати багато інвестицій для перебудови мереж для роботи на xPON», – зазначив фахівець.
Одним із ключових інструментів популяризації xPON стала Мапа інтернету під час знеструмлень, створена Мінцифрою спільно з ЛУН Місто рік тому.
Чим допоможе Мапа інтернету під час знеструмлень
Спершу карту запускали для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей, але згодом масштабували на всю територію країни. Завдяки їй користувачі можуть знайти провайдерів, які використовують xPON та інші технології, дізнатися контакти провайдерів, вартість під’єднання, кількість годин роботи інтернету під час знеструмлень тощо.
На цій мапі також можна:
– перевірити готовність провайдера до відключень електрики;
– знайти найближчих провайдерів, які забезпечують інтернет від 4 до 72 годин;
– дізнатися вартість підключення та щомісячну абонплату за інтернет-послуги;
– звернутися до провайдера та подати заявку на підключення до інтернету, стійкого до знеструмлень;
Нещодавно на мапі додали кнопку «Повідомити про неправильне розташування», щоб користувачі могли повідомляти, якщо точка на мапі стоїть не в тому місці.
Які технології використовують провайдери
xPON – сучасна технологія високошвидкісної й енергоефективної передачі даних за допомогою пасивної оптичної лінії, що потребує в десятки менше витрат на підтримку інтернет-мереж у випадку знеструмлень (інтернет до 72 годин);
FTTx – найбільш поширена технологія інтернет-доступу, що потребує живлення від акумуляторів та генераторів (інтернет 4-8 годин, рідше – до 72 годин);
DOCSIS – технологія, що передає інтернет через телевізійний кабель (інтернет 4-8 годин, рідше – до 72 годин);
xDSL -технологія, що передає інтернет через телефонні кабелі (інтернет 4-8 годин, рідше – до 24 годин).