Чому США заблокували заяву G7 щодо російського удару по Сумах: деталі
15 Квітня 16:02
США відмовились підтримати заяву Групи семи (G7) із засудженням смертоносного ракетного удару росії по Сумах, який стався у Вербну неділю, повідомляє Комерсант український з посиланням на Bloomberg.
Адміністрація Президента США Дональда Трампа повідомила союзникам, що не може підписати заяву про засудження нападу, оскільки вона «працює над збереженням простору для мирних переговорів», у той час як тривають зустрічі між Білим домом і Кремлем.
За даними дипломатичних джерел, Канада, яка цього року головує в G7, повідомила союзникам, що без підтримки США неможливо ухвалити спільну заяву. Тож її, очевидно, не буде.
Посольство США в Лондоні відмовилося від коментарів.
У заяві G-7 планувалося сказати, що напад на Суми є доказом того, що росія налаштована продовжувати війну, згідно з чернетками, які бачило видання Bloomberg.
Президент Трамп охарактеризував атаку як “жахливу”, але заявив, що “росія припустилася помилки”, не пояснивши, що він має на увазі. При цьому він швидко перевів відповідальність на свого попередника Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Ракетний удар рф по Сумах на Вербну неділю
Вранці 13 квітня, на Вербну неділю, війська рф завдали подвійний ракетний удар по центру міста Суми, застосувавши балістичні ракети з касетними боєприпасами.
Обстріл був у той момент, коли вулиці були заповнені людьми, що призвело до значних жертв серед мирного населення.
За останніми даними, загинуло щонайменше 35 осіб, серед них є діти, а кількість поранених вже сягнула до 117 осіб, включаючи 11 дітей. Також повідомлялося, що найбільше жертв було в тролейбусі, який проїжджав повз місце вибуху.
Ракети влучили у два корпуси Сумського державного університету. Серед загиблих ціла родина з трьох людей.
Унаслідок обстрілу було пошкоджено житлові та нежитлові будівлі, а також знищено транспортні засоби. Місцева влада та рятувальники продовжують ліквідацію наслідків атаки та надання допомоги постраждалим.
Атака на Суми відбулася через два дні після п’ятигодинної зустрічі Владіміра Путіна зі спеціальним посланцем Трампа Стівом Віткоффом, на якій обговорювалося припинення вогню в Україні.
Зеленський у своєму зверненні наголосив, що після удару по Сумах майже 50 країн і міжнародних організацій висловили підтримку Україні. Він також зазначив, що з моменту пропозиції Трампа про повне припинення вогню минуло вже 34 дні, протягом яких росія продовжувала атакувати Україну.