США та Україна домовилися про спільну розробку мінеральних ресурсів, – FT
25 Лютого 21:28
Україна та США погодили угоду про корисні копалини. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на українських урядовців, які поспілкувалися із журналістами медіа на правах анонімності, передає Комерсант український.
Медіа пише про те, що початкові вимоги США про отримання прав на потенційні майбутні доходи виключили з угоди.
Згідно з переглянутими умовами, Україна спрямовуватиме 50% доходів від майбутньої монетизації державних мінеральних ресурсів до фонду, що інвестує в українські проєкти. Мета угоди – поліпшення двосторонніх відносин і посилення зобов’язань США у сфері безпеки, хоча явні гарантії безпеки в документі відсутні.
Очікується, що президент України Володимир Зеленський відвідає Вашингтон для офіційного підписання угоди.
Раніше адміністрація президента США Дональда Трампа пропонувала Україні передати 50% своїх рідкоземельних мінералів в обмін на гарантії безпеки. Однак українські офіційні особи повідомили, що в проєкті угоди такі гарантії відсутні. Лідер України Володимир Зеленський висловив готовність працювати над “серйозним документом”, якщо він міститиме конкретні гарантії безпеки, але наголосив, що не може “продати Україну”.
Водночас росія запропонувала США угоду щодо критично важливих мінералів, що збіглося із завершенням переговорів між США та Україною щодо угоди про мінерали. Президент рф володимир путін заявив про готовність обговорити умови, які можуть бути взаємовигідними для обох сторін.
Що передбачає нова версія угоди про корисні копалини між Україною та США
- Створення інвестиційного фонду, до якого Україна перераховуватиме 50% надходжень від “майбутньої монетизації” корисних копалин, зокрема нафти та газу.
- Фонд інвестуватиме в проєкти в Україні.
- Угода виключає корисні копалини, які вже приносять прибуток Україні, вона не поширюватиметься на діяльність “Нафтогазу” та “Укрнафти”.