США проти запрошення Зеленського на саміт НАТО у Гаазі, — ANSA
14 Травня 21:54
Вашингтон нібито не підтримує ідею запросити президента Володимира Зеленського на саміт НАТО, що відбудеться 24–25 червня в Гаазі. Про це повідомляє італійське агентство ANSA з посиланням на джерело серед союзників, передає «Комерсант Український».
“Майже всі союзники висловили сумніви щодо цього вибору у Вашингтоні”, — заявив неназваний дипломат.
Наразі запрошення отримали лише Японія, Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія.
Питання участі Зеленського можуть обговорити міністри закордонних справ на неформальній зустрічі в Анталії 14 травня.
Що відомо про саміт НАТО у Гаазі?
Саміт НАТО 2025 року відбудеться 24–25 червня у місті Гаага, Нідерланди, на майданчику World Forum. Це перший випадок, коли Нідерланди приймають подібний захід, і перший саміт під головуванням нового Генерального секретаря НАТО Марка Рютте.
Основні теми саміту
Збільшення витрат на оборону: США наполягають на підвищенні оборонних витрат країн-членів НАТО до 5% ВВП. У відповідь Марк Рютте запропонував компроміс: 3,5% на військові потреби та 1,5% на суміжні сфери, такі як кібербезпека та інфраструктура.
Підтримка України: Очікується обговорення довгострокової підтримки України, включаючи фінансову та військову допомогу, а також перспективи членства України в НАТО.
Вікіпедія
Майбутнє НАТО: Планується розгляд стратегій на випадок можливого зменшення участі США в Альянсі, зокрема, збільшення внесків європейських країн та Канади.
Учасники та заходи
У саміті візьмуть участь 45 глав держав та урядів, а також міністри закордонних справ і оборони країн-членів НАТО. Крім того, відбудеться публічний форум NATO Public Forum за участі експертів, політиків та представників громадянського суспільства.
Локальні заходи безпеки
Очікується прибуття близько 8 500 учасників, включаючи 2 000 журналістів. Для забезпечення безпеки буде задіяно 27 000 поліцейських, що стане найбільшою операцією в історії Нідерландів.
Саміт у Гаазі стане ключовим моментом для визначення майбутнього НАТО, зокрема, у питаннях оборонних витрат, підтримки України та адаптації Альянсу до нових викликів безпеки.