США оновили ядерну стратегію: що змінилося
22 Листопада 17:34За даними міністерства оборони США, посилення ядерного потенціалу Китаю і росії, а також можлива відсутність угод про контроль над ядерними озброєннями після лютого 2024 року, вимагають коригування ядерної політики США. Про це йдеться у повідомленні U.S. Department of Defense, передає Комерсант український.
За даними міністерства оборони, США та їхні союзники зіткнулися зі зростаючим числом ядерних супротивників. Річард К. Джонсон, заступник помічника міністра оборони, наголосив, що ядерна зброя, як і раніше, відіграє важливу роль у національній безпеці країни. Він також наголосив на тому, що для стримування кількох супротивників, які володіють ядерною зброєю, необхідно інтегрувати неядерні можливості.
Але ядерне стримування саме по собі не є достатнім для вирішення стратегічних загроз. Вона відзначає роль контролю над озброєннями, зниження ризиків і ядерного нерозповсюдження. Грант Шнайдер, заступник директора зі стратегічної стабільності Об’єднаного штабу, додав, що для підготовки до майбутніх викликів необхідно модернізувати ядерні сили, командування та управління, а також інфраструктуру.
“Щоб бути готовими до 2030-х років, ми повинні модернізувати наші ядерні сили, ядерне командування й управління, а також пов’язану з ними інфраструктуру, яка дозволить нам бути гнучкими та пристосовуватися з часом до нових викликів, чи то нові загрози, чи то потенційні зміни або затримки в нашій модернізації”, – сказав Шнайдер.
Тому Пентагон вжив заходів для посилення ядерного стримування і гнучкості, а також для зниження ризику в рамках програми ядерної модернізації.
Зокрема США:
- планують стримувати кількох ядерних супротивників одночасно;
- вимагають інтеграції неядерних сил і засобів, де це можливо, для підтримки місії ядерного стримування;
- наголошують на важливості управління ескалацією в американському плануванні реагування на обмежену ядерну атаку або неядерну стратегічну атаку з високими наслідками;
- хочуть забезпечити глибші консультації, координацію і спільне планування з союзниками й партнерами з метою посилення зобов’язань США щодо розширеного стримування.