США надішлють в Україну три типи протипіхотних мін, які мають функцію самознищення
3 Грудня 2024 15:49
Пентагон надішле Україні додаткові 725 мільйонів доларів військової допомоги зі своїх запасів, включаючи протипіхотні міни, безпілотники, переносні зенітні ракети та протитанкові ракети. Про це пише The New York Times, інформує «Комерсант Український».
Серед іншого, видання детальніше розповідає про те, які саме протипіхотні міні отримає Україна.
Це, мабуть, можна пояснити тим, що постачання протипіхотних мін Україні було засуджено різними законодавцями та правозахисними групами через невибірковий характер цієї зброї. Як відомо, протитанкові наземні міни не можуть відрізнити ворожий танк від цивільного автомобіля, який проїжджає повз них. Так само протипіхотні міни не можуть розрізнити, хто саме натрапляє на них – ворожий солдат чи цивільна особа.
Які міни США поставляли в Україну
Як відомо, Білий дім дозволив відправлення протипіхотних мін в Україну у вересні 2023 року. Спочатку він надав 1000 155-міліметрових артилерійських снарядів для дистанційної протиброньової мінної системи RAAMS.
Дистанційна система протиброньового мінування (Remote Anti-Armor Mine System, RAAMS) має два типи 155-мм гаубичних снарядів, кожен з яких містить дев’ять протитанкових мін: M718 або M718A1 (RAAM-L) із часом самознищення понад 24 години та M741 або M741A1 (RAAM-S) із часом самознищення менше 24 годин. Обидва снаряди використовуються з підривником, який запускає механізм викиду мін над територією противника через заданий час. Ці міни можна доставляти на відстані від 4 до 17,6 кілометрів від позиції артилерійської батареї за допомогою гаубиць серії M109 або серій M198 чи M777. Таку зброю називають нестійкими мінами, оскільки вона призначена для самознищення через визначений проміжок часу, хоча такі засоби безпеки часто виходять з ладу під час бою.

Як зазначає The New York Times, у Пентагоні заявили, що станом на 21 жовтня відправили в Україну понад 70 тисяч таких снарядів.
У квітні 2023 року Пентагон оголосив, що надішле в Україну важкі протитанкові міни М21 1960-х років . Ця зброя не має функції самознищення і залишається смертоносною, доки її не очистять експерти зі знешкодження бомб.
А вже 20 листопада 2024 року Пентагон повідомив, що надішле Україні протипіхотні міни, незважаючи на директиву Білого дому від червня 2022 року, яка забороняє такі передачі.
За даними Міжнародної кампанії за заборону протипіхотних мін, офіційні особи Білого дому повідомили некомерційним організаціям 22 листопада, що Сполучені Штати надішлють в Україну три типи протипіхотних мін, усі з яких мають функцію самознищення.
Які міни отримає Україна
Перший тип – це 155-мм снаряд під назвою Area Denial Artillery Munition. Це артилерійські боєприпаси із загороджувальною дією – сімейство американських наземних мін і артилерійських снарядів калібру 155 мм. Снаряди M692 або M731 снаряджені протипіхотними мінами тривалої дії M67 та протипіхотними мінами короткої дії M72 відповідно. Під тривалістю мається на увазі час самоліквідації, який встановлюється в процесі виробництва – 4 або 48 годин.

Такий снаряд відкривається в повітрі та випускає 36 невеликих мін, які після приземлення розгортають дроти-розтяжки і якщо вони порушуються, то міна викидає маленьку боєголовку, яка вибухає.
Друга версія, яка називається Modular Pack Mine System – модульна переносна система мінування. Вона може переноситися двома солдатами та розкидає 17 протитанкових мін і чотири протипіхотні міни на прилеглу територію.

Третій тип мін називається Volcano. Це система для мінування, яка викидає суміш протипіхотних і протитанкових мін із балонів, встановлених на вантажівках або вертольотах, щоб швидко створювати мінні поля. M136 Volcano може швидко розгортати великі мінні поля в різних умовах за допомогою попередньо упакованих контейнерів.

Це озброєння здатне швидко встановлювати як протипіхотні, так і протитанкові міни на великій площі, створюючи стримувальні чинники проти потенційних десанту й техніки противника.
Як нагадує The New York Times, це вже друга партія протипіхотних мін, яку останнім часом Сполучені Штати надсилають Україні.