Справа Прокопіва: Апеляційний суд Києва залишив без змін запобіжний захід
26 Травня 17:56
Апеляційний суд Києва 23 травня розглянув скаргу щодо запобіжного заходу, обраного депутатові Київради Володимиру Прокопіву, якого підозрюють у сприянні незаконному перетину кордону чоловіками призовного віку. Про це повідомляє Київ 24 у телеграм, передає «Комерсант Український».
Суд залишив без змін рішення Голосіївського районного суду — два місяці цілодобового домашнього арешту з обов’язковим носінням електронного браслета.
За словами адвоката Прокопіва, апеляційна інстанція не внесла жодних змін до попереднього рішення. Сам депутат назвав засідання «фарсом» та заявив, що не погоджується з рішенням суду.
Раніше Прокопіву оголосили підозру у сприянні незаконному виїзду за кордон чоловіків, які підлягають мобілізації під час дії воєнного стану.
Справа Володимира Прокопіва: що відомо?
Володимир Прокопів, колишній заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА), фігурує у кримінальному провадженні, пов’язаному з організацією незаконного виїзду чоловіків призовного віку за кордон.
Суть підозри
Правоохоронні органи звинувачують Прокопіва в сприянні виїзду за кордон 31 чоловіка під виглядом перевезення гуманітарних вантажів. За даними слідства, він нібито допомагав військовозобов’язаним залишити Україну, використовуючи фіктивні документи та схеми, пов’язані з гуманітарною допомогою.
Судові рішення
22 квітня 2025 року Голосіївський районний суд Києва обрав для Прокопіва запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб. Адвокати посадовця подали апеляцію, однак Апеляційний суд Києва залишив рішення без змін.
Реакція Прокопіва
Прокопів назвав звинувачення проти себе абсурдними та політично вмотивованими. Він заявив, що справа є “продуманим сценарієм з Банкової” і що не має наміру миритися з рішенням суду.
Контекст
У жовтні 2024 року мер Києва Віталій Кличко відсторонив Прокопіва від виконання обов’язків після журналістського розслідування Bihus.Info, яке виявило у його родини значну кількість об’єктів нерухомості сумнівного походження.
Справу Прокопіва розслідують за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають покарання до семи років позбавлення волі