Сподіваюся, що росія зробить “правильні речі”: Трамп відреагував на заяву Путіна

13 Березня 21:10

Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що росія пристане на пропозицію американської сторони щодо припинення вогню в Україні, яку привіз до Москви спецпосланник Стів Віткофф.
Про це він сказав під час зустрічі у Білому домі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, передає Комерсант український із посиланням на Sky News.

“Сподіваюся, росія зробить правильні речі”, – зауважив Трамп, підкресливши, що хотів би бачити припинення вогню з боку росії.

Президент США також сказав журналістам, що його спецпосланник веде серйозні дискусії у росії і, як очікується, незабаром Віткофф зустрінеться з главою рф Володимиром Путіним.

Трамп також прокоментував виступ Путіна на його спільній пресконференції з Лукашенком у четвер. У цьому зв’язку президент США сказав, що російський лідер зробив багатообіцяючу заяву, яка, втім, не була повною. Трамп повторив, що готовий обговорювати з Путіним пропозицію щодо припинення вогню.

Президент США також не став вдаватися до своєї звичної різкої критики НАТО та похвалив Рютте за його роль та “фантастичну роботу”.

Раніше Володимир Путін заявив, що Москва згодна з пропозицією припинити бойові дії в Україні, однак висунув умови, повідомляє російська служба ВВС.

“Ми згодні з пропозиціями припинити бойові дії, але ця пропозиція має бути такою, яка б призвела до довгострокового миру і усунула першопричини війни”, – сказав Путін, розпочавши зі слів подяки президенту США Дональду Трампу.

Путін заявив, що Трамп — не єдиний зі світових лідерів, хто приділяє увагу конфлікту в Україні та перерахував лідерів усіх п’яти країн БРІКС.

Також Путін сказав, що росія в принципі підтримує припинення вогню на 30 діб, але є “нюанси”.

Одним із таких нюансів він назвав “становище” української армії в Курській області, яке він описав як “оточення”. Він наголосив, що є ще безліч інших нюансів, пов’язаних із припиненням бойових дій та контролю за цим, і їх потрібно детально обговорювати зі США.

Водночас Путін заявив, що хоче гарантій, що під час перемир’я Україна не проводитиме мобілізацію, не проводитиме підготовку і не отримуватиме зброю і це нібито має призвести до довгострокового миру.

Також Путін не відкидає, що обговорить питання перемир’я з президентом США Дональдом Трампом.

Реакція світу:

Глава МЗС Канади Мелані Жолі заявила, що тимчасове припинення вогню між Україною та Росією має відкрити шлях для встановлення тривалого й справедливого миру, пише Укрінформ.

“Перемирʼя має стати першим кроком на шляху до справедливого й тривалого миру. Уклавши цю угоду зі США, Україна знову продемонструвала своє бажання якомога швидше припинити війну та свою відданість конструктивному партнерству у прагненні до тривалого миру”, – сказала Жолі.

Вона закликала росію погодитися на пропоноване перемирʼя й “домовитися про тривалий мир, у якому Європа та глобальні партнери України мусять відігравати важливу роль”.

“Канада готова виконати свою частину”, – наголосила міністерка.

Жолі додала, що Канада “продовжить підтримувати Україну й сприяти завершенню незаконного вторгнення, недопущенню майбутньої агресії та розбудові майбутнього, в якому Україна буде безпечною, стабільною та вільною”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер закликав союзників посилити тиск на Москву і запропонувати Україні гарантії безпеки, щоб захистити її від “ледь замаскованих” амбіцій російського диктатора Володимира Путіна, повідомляє The Guardian.

Стармер заявив, що він не здивований очевидною відмовою росії від пропозиції США про припинення вогню.

“Мене не зовсім дивує, що росія займає таку позицію. Вони досить чітко дали це зрозуміти”, – сказав британський прем’єр.

На думку Стармера, у вівторок, 11 березня, був “досягнутий прогрес”. Прем’єр Сполученого Королівства розповів, що сподівався, що після вівторка “м’яч буде перекинутий на російський майданчик”, де на Москву чинитимуть тиск.

“Тепер це сталося. Це добре, тому що росія є агресором. Ми знаємо, що Путін має амбіції, які ледь замасковані”, – сказав він, додавши, що росія у минулому не дотримувалася укладених угод і домовленостей.

Відповідаючи на запитання про подальші кроки, Стармер наголосив на потребі у співпраці із союзниками, включно зі США і Україною. Він нагадав, що у суботу, 15 березня, він проведе зустріч низки лідерів, “щоб побачити, якого подальшого прогресу ми можемо досягти, але міцного безпечного миру із суверенітетом і безпекою України”.

“Але це має бути мир, де угода буде захищена, тому що ми вже мали угоду раніше, і вона не була дотримана, тому що росія просто порушувала лінію розмежування”, – сказав Стармер.

Нагадаємо, що у Саудівській Аравії відбулися переговори між представниками України та США. За їхніми результатами українська делегація підтримала пропозицію США щодо встановлення повного припинення вогню на 30 днів по всій лінії фронту. Такий режим може бути продовжено за взаємною згодою сторін за умови схвалення та одночасного виконання цих умов російською федерацією.

Марина Максенко
Редактор