Сьогодні, 6 вересня, в православному календарі диво архистратига Михаїла. У народі цей день називається Михайлове чудо. День вшанування архангела Михаїла – неперехідне свято, за новим прийнятим в Україні календарем відзначається 6 вересня. Раніше свято припадало на 19 вересня, повідомляє Комерсант український
Архангел Михаїл здавна дуже шанується українцями, адже саме він вважається покровителем нашої столиці – Києва. Саме архангел Михаїл зображений на гербі міста Києва.
За біблійними переказами, архистратиг Михаїл – голова Божого війська ангелів та архангелів. Він вважається захисником, цілителем та охоронцем.
На іконах Михаїла зображують як крилатого молодого чоловіка в обладунках з мечем або списом – з його допомогою він скидає диявола.
Історія свята Чудо архистратига Михаїла
Михайлове чудо святкують на честь спасіння архангелом християнського храму, що був збудований на його честь в місті Колоси. За легендою, один чоловік побачив сон про цілюще джерело, вода з якого врятує його доньку. Так і сталося, і тоді чоловік збудував на місці джерела храм на честь архангела Михаїла, що явився йому у сні.
Язичники хотіли зруйнувати храм, але архангел почув молитви до нього і захистив його, храм лишився неушкодженим. Ці події називають Михайловим чудом.
Традиції свята
На Михайлове чудо в храмах правлять службу, запалюють спільну свічку.
Біля ікони Архистратига моляться про здоров’я, про зцілення від лихоманки, виконання заповітного бажання, захисту від несправедливості, зла і негідних людей, зміцнення духовної сили.
Також він вважається покровителем кораблів і полків, тому Архангелу моляться про захист під час тривалої подорожі.
Вважається, що молитви мають особливу силу 6 вересня, і, якщо щиро звернутися до Михаїла за допомогою, він обов’язково почує.
Добре цього дня помиритися з тими, на кого є давня образа, подати милостиню. Також у Михайлів день є звичай пекти пироги і сідати за стіл із близькими та сусідами.
У народі до архангела Михаїла ставилися з великою пошаною; у Михайлове чудо відмовлялися від будь-якої роботи. Працю в полі і по дому намагалися перенести на інший день, бо знехтувати цією забороною означало накликати на себе неприємності.
Що заборонено
У цю дату не можна лаятися і пліткувати. Також потрібно відкласти справи на городі. Не можна пекти і виконувати важку роботу, навіть домашню.
Віряни вважають, що той, хто працюватиме цього дня – на того чекають неприємності.
Після святкового обіду або вечері не слід викидати залишки їжі, а потрібно поділитися з тими, хто її потребує.
Не можна займатися рукоділлям: шити, вишивати, в’язати тощо.
Гріхом вважається на Михайла сіяти, орати та викопувати овочі, рубати дрова, пекти хліб та пироги.
Не рекомендується зловживати алкогольними напоями.
Забороняється брехати, бо інакше лиха не уникнути. Не слід також лаятися, лихословити, сваритися.