Слова Трампа спричинили падіння азійських ринків
11 Березня 13:37
Фондові ринки Азії обвалилися у вівторок на тлі зростаючих побоювань щодо серйозного спаду в економіці США – найбільшій у світі. Це сталося після того, як президент США Дональд Трамп посилив тарифну війну з основними торговельними партнерами, повідомляє Комерсант український з посиланням на CNN.
Занепокоєння інвесторів зросло після того, як Трамп у неділю відмовився виключити можливість рецесії в США. Ця невизначеність вже вразила Уолл-стріт, а тепер поширилася і на ринки Азійсько-Тихоокеанського регіону.
Азійський обвал
Японський фондовий індекс Nikkei 225 під час ранкових торгів обвалився майже на 3%, однак до кінця сесії зміг частково відновитися, закрившись із падінням на 0,6%. Індекс Південної Кореї KOSPI втратив до 2,5% у ході торгів і завершив день зі зниженням на 1,3%. Тайванський TAIEX опускався майже на 3%, а до кінця сесії впав на 1,7%. Австралійський S&P/ASX 200 закрився зі зниженням на 1%, а гонконгський Hang Seng Index завершив день без змін.
Значні втрати зазнали акції технологічних компаній. Японські гіганти Sony і Hitachi зранку обвалилися на понад 4,5%, а до кінця торгів їхні акції подешевшали більш ніж на 5%. Корпорація Softbank втратила 4,3% у вівторок.
Тайванська компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), найбільший у світі виробник мікросхем на замовлення, завершила торги зі зниженням більш ніж на 3%. Постачальник Apple, компанія Foxconn, також знизилася майже на 3%. Південнокорейська Samsung втратила понад 2% протягом сесії, але закрилася без змін.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Причина обвалу – слова Трампа
Падіння ринків сталося після того, як Трамп відмовився коментувати ймовірність рецесії у США. Під час ефіру “Sunday Morning Futures With Maria Bartiromo” на Fox News його запитали, чи очікує він рецесію цього року, на що він відповів:
“Я не люблю робити такі прогнози”.
Водночас він визнав, що “очікується період переходу”.
На Заході все (майже) спокійно
На європейських ринках ситуація була спокійнішою. Загальноєвропейський індекс Stoxx Europe 600 до 11:48 за Києвом знизився на 0,1%. Водночас німецький DAX та французький CAC зросли на 0,6% і 0,5% відповідно, а британський FTSE 100 залишився без змін.
Ф’ючерси на американські індекси вказували на можливе покращення ситуації. До 11:48 за Києвом ф’ючерси на Dow Jones піднялися на 0,3%, S&P 500 – на 0,4%, а NASDAQ – на 0,5%.
У понеділок Nasdaq зазнав найбільшого одноденного падіння з вересня 2022 року, тоді як Dow і S&P 500 завершили день із найгіршими показниками у 2025 році. Dow закрився зниженням на 890 пунктів (-2,08%), S&P 500 впав на 2,7%, а високотехнологічний Nasdaq Composite втратив 4%, що зокрема спричинене падінням акцій Tesla.
Усі здобутки трьох основних індексів США, накопичені з моменту перемоги Трампа на виборах минулого року, були повністю нівельовані.
“Два основні фактори, що впливають на ринки, – це занепокоєння щодо зростання економіки США та фіскальної політики Німеччини (Європи)”,
– зазначив у своїй аналітичній записці у вівторок старший економіст банку Jefferies Мохіт Кумар.
Торговельні війни Трампа
Спочатку інвестори на Уолл-стріт позитивно сприйняли обрання Трампа на другий термін, однак з моменту його інавгурації ринки переживають періоди значної турбулентності. Це пов’язано з тим, що Трамп загострив торговельні відносини, запроваджуючи мита проти Канади, Мексики та Китаю, а також скорочуючи державні витрати.
На початку лютого він пригрозив запровадити 25% мито на всі імпортні товари з Мексики та більшість товарів з Канади, проте відтермінував це рішення до початку наступного місяця.
Минулого тижня Трамп удвічі підвищив тарифи на всі китайські імпорти – до 20%. У відповідь Китай оголосив про новий пакет митних заходів, зокрема щодо сільськогосподарської продукції з США, які набрали чинності в понеділок.