Скільки в’язнів мобілізовано до ЗСУ: в Міноборони назвали кількість

11 Жовтня 2024 14:49
ЕКСКЛЮЗИВ

Станом на 10 жовтня 2024 року понад 5 тисяч осіб отримали судове рішення про умовно-дострокове звільнення для участі у Збройних Силах України. Таку відповідь надало Міністерство оборони України на запит від «Комерсант Український» щодо мобілізації засуджених, звільнених умовно-достроково, для служби в армії.

У Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України повідомили, що станом на 10 жовтня 2024 року понад 5 тисяч осіб, серед них 43 жінки, отримали судове рішення про умовно-дострокове звільнення.

Ці особи звільнені на підставах, визначених статтею 81 Кримінального кодексу України.

Відповідно до законодавства, умовно-достроково звільнені від відбування покарання, проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частинах.

Перелік посадових військовослужбовців, які можуть бути заміщеними особами, звільненими умовно достроково від вибування покарання визначений наказом Генерального штабу Збройних сил України № 274 від 24.05.2024 (зі змінами), який чітко встановлює перелік посад, які можуть обіймати такі військовослужбовці.

Важливо зазначити, що рішення про залучення звільнених ухвалюється судом, після чого вони передаються під супровід Національної гвардії до територіальних центрів комплектування, де вони проходять всі необхідні процедури. Зокрема, військово-лікарську комісію, професійно-психологічний відбір, після чого укладають контракт і проходять військову службу.

Мобілізація засуджених

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених.

Ув’язнені, які висловлять бажання бути мобілізованими, зможуть піти служити після рішення суду та проходження ВЛК. Але до завершення їхнього терміну покарання має бути не більше трьох років. 

Зазначимо, що не всіх засуджених можуть мобілізувати до армії. Обмеження діють для осіб, які відбувають покарання або були засуджені:

  • особливо тяжкі корупційні злочини;
  • за злочини проти основ нацбезпеки України;
  • умисне вбивство двох або більше людей, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
  • злочини проти статевої свободи та недоторканості;
  • злочини, пов’язані з тероризмом;
  • порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей;
  • вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця;
    особливо тяжкі корупційні злочини.
Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз