Скандал з “інвалідністю” 50 прокурорів: Офіс генпрокурора розпочав розслідування

16 Жовтня 23:26

В Офісі генерального прокурора відреагували на скандал навколо голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, яка оформила “інвалідність” 50 прокурорам. За цим фактом розпочато розслідування. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Офіс Генпрокурора.

“У зв’язку з розповсюдженням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури, генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, перевірка торкнеться не лише прокурорів Хмельницької обласної прокуратури, а й інших органів.

В Офісі генпрокурора вже створили комісію, яка розпочала збирання інформації та документів, щоб встановити всі обставини.

Скандал з “інвалідністю” 50 прокурорів

Йдеться про публікацію головного редактора “Цензор.Нет” Юрія Бутусова, який заявив, що прокурор Хмельницької області та 49 його підлеглих нібито оформили собі “липову інвалідність”.

Журналістам ЗМІ стало відомо, що майже всі прокурори Хмельницької області виявились інвалідами 2-ї групи, згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. Вони роками отримували та продовжують отримувати від держави пенсії по інвалідності, згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи — сина підозрюваної у корупції чиновниці.

“При обшуку співробітниками Державного бюро розслідувань на робочому місці Т.Крупи в обласній МСЕК було знайдено 104 тисячі доларів, які у період 2-4 жовтня Крупа отримала з 30 громадян, тобто приблизно по 3-4 тисячі доларів з однієї особи за отримання свідоцтва про інвалідність. Корупційна схема працювала щоденно та масово, у порядку живої черги”, – написав Бутусов.

У чому полягала корупційна “схема” Тетяни Крупи

Юрій Бутусов пояснює, що суть схеми була в тому, що інвалідність у Тетяни Крупи найчастіше оформлювали жінки. Адже при наявності дружини-інваліда її чоловік оформлює собі догляд за інвалідом і таким чином автоматично виключається з-поміж придатних до мобілізації. І статистика ухилянтів приховується, бо нікому не впаде в око, що інвалідність оформлюють жінки.

“Корупція стала інструментом антидержавних дій в області для зриву мобілізації”, – переконаний Бутусов.

Чому корупційні схеми були викриті не місцевими правоохоронцями, а ДБР

Головред “Цензор.НЕТ” стверджує, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила Тетяна Крупа, і були співучасниками корупційних схем.

З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив тільки один прокурор – Олександр Гончар, керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури.

Хто із прокурорів Хмельницької області оформив собі інвалідність

Згідно з рішенням МСЕК, в Хмельницькій області майже не залишилось здорових прокурорів. Якщо порахувати за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені нами 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.

Так, статус інваліда оформили:

1. Олійник Олексій Леонідович, прокурор Хмельницької області;

2. Олійник Ірина Олександрівна, дружина прокурора області, прокурор прокуратури Хмельницької області до 2024-го року, за нашими даними зараз перевелась до обласного ТЦК Міноборони;

3. Мартинюк Олександр Григорович, начальник відділу прокуратури;

4. Нагребецький Сергій Станіславович, заступник начальника відділу прокуратури;

5. Олійник Роман Володимирович, керівник Шепетівської окружної прокуратури;

6. Галус Олег Петрович, начальник відділу прокуратури області;

7. Луговий Олексій Петрович, начальник відділу прокуратури області;

8. Лазаренко Володимир Володимирович, начальник відділу прокуратури області;

9. Щербатюк Олександр Євгенович, начальник відділу прокуратури, за нашими даними – зараз один з керівників у державній пенітенціарній службі;

10. Нікітюк Петро Григорович, начальник відділу прокуратури області;

11. Шпак Олег Олександрович, начальник відділу прокуратури області ;

12. Сідельников Руслан Вікторович, начальник відділу прокуратури області;

13. Войтюк Михайло Павлович, начальник відділу прокуратури області;

14. Козлюк Олег Петрович, начальник відділу прокуратури області;

15. Коханський Володимир Володимирович, начальник відділу прокуратури області;

16. Максимчук Микола Васильович, начальник відділу прокуратури області;

17. Барахтенко Ігор Михайлович, начальник відділу прокуратури області;

18. Львовський Олег Миколайович, начальник відділу прокуратури області;

19. Веселовська Ольга Петрівна, прокурор прокуратури області;

20. Сарело Володимир Петрович, прокурор прокуратури області;

21. Лісова Оксана Омелянівна, прокурор прокуратури області;

22. Романюк Роман Леонідович, прокурор прокуратури області;

23. Балюк Віталій Олександрович, прокурор прокуратури області;

24. Лунь Юлія Анатоліївна, прокурор прокуратури області;

25. Пронозюк Віталій Ігорович, прокурор прокуратури області;

26. Галишук Олександр Володимирович, прокурор прокуратури області;

27. Яремчук Ольга Олексіївна, прокурор обласної прокуратури;

28. Базан Олександр Вікторович, керівник окружної прокуратури;

29. Олійник Роман Володимирович, керівник окружної прокуратури;

30. Стецюк Сергій Іванович, керівник Волочиської окружної прокуратури;

31. Комар Іван Васильович, керівник окружної прокуратури міста Хмельницького;

32. Терлецький Олександр Цезарович, заступник керівника окружної прокуратури;

33. Бандура Борис Борисович;

34. Зубик Юрій Михайлович;

35. Арсенюк Віктор Миколайович;

36. Лисюк Іван Вікторович;

37. Заремба Олександр Іванович;

38. Поліщук Михайло Анатолійович;

39. Благовісний Андрій Станіславович;

40. Вітюк Євген Олександрович;

41. Боднарук Тетяна Євгенівна;

42. Скринник Максим Вадимович;

43. Лютак Богдан Васильович;

44. Кушнір Дмитро Володимирович;

45. Гучинська Ірина Миколаївна;

46. Туз Юрій Антонович;

47. Васильєва Любов Володимирівна;

48. Прокопчук Віталій Миколайович, прокурор окружної прокуратури;

49. Пітель Марина Василівна;

50. Сухоребрий Сергій Анатолійович, прокурор Летичівської окружної прокуратури;

51. Наконечний Сергій Олександрович, керівник Хмельницької окружної прокуратури.

ОНОВЛЕНО

У цьому списку під номером 5 Юрій Бутусов вписав Ромася Сергія Івановича, начальника відділу прокуратури області.

У прокуратурі повідомили Комерсант український, що Бутусов припустився помилки.

“Бутусов припустився помилки, написавши під пунктом 5 – Ромася С.І., який не є і ніколи не був інвалідом, а отримує пенсію за вислугою років, тому відповідно відображає у декларації суму отриманої пенсії, яка утричі менша за пенсію по інвалідності (7148 грн.). Автор виправив це впродовж години”, – зазначили у прокуратурі.

Навіщо прокурорам був потрібен статус інваліда

За словами Бутусова, прокурорам не потрібні дивіденди від інвалідності у якості грошових виплат. Кожен прокурор області має десятки гектарів землі, квартири, будинки, машини. Але, згідно з законодавством про працю, інваліді мають перевагу при працевлаштуванні й при переміщенні з посади на посаду їх значно складніше звільнити. Наявність дружини інваліди – додаткова підстава, щоб не допустити переведення прокурора зі “своєї” області, де у нього усі знайомі, майно, потоки налагоджені, в якусь іншу, область, не таку “зручну”.

Що відомо про справу Тетяни Крупи

4 жовтня стало відомо, що правоохоронці викрили на незаконному збагачені керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина, що обіймає керівну посаду в обласному управлінні Пенсійного фонду. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 млн доларів у різних валютах.

У Тетяни Крупи в робочому кабінеті правоохоронці знайшли 100 тис. доларів, низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. До слова, Під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Встановлено, що всі ці статки Тетяна Крупа та її син Олександр не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Чиновникам готують підозри у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларуванні недостовірної інформації та незаконного збагачення (ч.5 ст.190, ч.2 ст.209, ч.2 ст.366-2, ст.368-5 КК України). Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна.

Мало того, під час обшуку у будинку Тетяни Крупи знайшли не лише велику кількість готівки, але й вартісні ювелірні прикраси. Зокрема — годинник Rolex та сережки від Dior.

Зауважимо, що днями стали відомі нові подробиці у справі Тетяни Крупи. У тексті ухвали Печерського райсуду щодо арешту Крупи (чиновниці обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 500 млн грн) йдеться про солідні заощадження сім’ї посадовиці, які лежали у закордонних банках і не були відображені в електронній декларації за 2023 рік.

Головний лікар КЗОЗ “Хмельницький облцентр медико-соціальної експертизи” та заслужений лікар України Тетяна Крупа

Ідеться про $590 тис. (або 21,5 млн грн за курсом НБУ на час операції), які Тетяна Крупа перерахувала на рахунок польського банку Pekao (Bank Polska Kasa Opieki).

Крім того, чоловік посадовиці Володимир Крупа зберігав кошти у польських банках. Всього нараховано 11,3 тис. євро і $1,2 млн. Він також не вніс до декларації дружини перелічені кошти.

Нагадаємо, що правоохоронці затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи, у якої вилучили майже 6 мільйонів доларів.

Днями у межах досудового слідства Державне бюро розслідувань почало вивчати списки з фіктивними діагнозами чоловіків, які знайшли під час обшуків у робочому кабінеті очільниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи. Як наголошують в ДБР, у цим списках були зазначені прізвища та фіктивні діагнози.

Дзвенислава Карплюк
Редактор