Гендиректора НДСЛ “Охматдит” Володимира Жовніра , економістку Наталю Мируту вивели зі складу Засновників фонду “Охматдит – Здорове дитинство”. Про це у Facebook повідомила народна депутатка Вікторія Сюмар.
За її словами, натомість туди додали адвокатів Євгена Солодко та Оксану Сколовську. Згідно з протоколами зборів Фонду, саме Солодко заявив, що фонд не може переказати зібрані кошти на рахунки лікарні через “корупційні ризики”.
“Після цього, вчора гендиректор Жовнір пише пост, що він “шокований рішенням Фонду”. Під його постом є критичний коментар новоспеченої засновниці Фонду Оксани Соколовської, яка виправдовує рішення Фонду, і яка, нагадаю, потрапила туди два дні тому замість людини самого Жовніра”, – наголосила Сюмар.
Нардепка розповіла, що пошукала інформацію про Оксану Сколовську і виявила, що та була адвокаткою офіцера російського ГРУ Євгена Єрофєєва, якого росія обміняла на Надію Савченко.
Відомо, що Сколовська також раніше подавала до суду на Петра Порошенка через його вислів, що адвокатська група Соколовської отримує вказівку ФСБ по затягуванню процесу.
“Саме ця людина сьогодні займається антикризовим менеджментом в фонді “Охматдит – Здорове дитинство”, який зашкварився, коли обрав підрядником з відбудови дитячої лікарні маловідому компанію з вдвічі завищеними цінами”, – зазначила нардепка.
Нагадаємо, що у понеділок чи вівторок Рада з відновлення “Охматдиту” затвердить поетапний план відбудови Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”, постраждалої внаслідок російської атаки.
Із 17 серпня виконання обов’язків генерального директора “Охматдиту” тимчасово покладено на Олександра Уріна, який очолює відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Охматдиту.
Володимир Жовнір був відсторонений від виконання обов’язків гендиректора “Охматдиту” до завершення перевірок Національною поліцією, іншими правоохоронними органами та комісією Міністерства охорони здоров’я.
Ракетна атака росії по лікарні “Охматдит” 8 липня
8 липня 2024 року, в ході чергового масованого ракетного удару під час Російсько-Української війни лікарня зазнала значних руйнувань від удару російською крилатою ракетою Х-101. Внаслідок удару було пошкоджено корпуси лікарні, зруйновані деякі будівлі медзакладу, вибиті вікна та шибки, є постраждалі.
Росіяни знищили корпус відділення токсикології, де перебували важкохворі діти на діалізі, пошкоджень зазнали п’ять онковідділень, десять хірургічних, два соматичних відділення, відділення інтенсивної терапії, дві реанімації, операційні блоки, відділення променевої та радіотерапії, ще три корпуси. Також знищені дві електричні підстанції, від яких живилась вся інфраструктура лікарні.
Станом на середину дня було відомо про двох загиблих дорослих (одна з них — лікарка) та сімох постраждалих дітей. 10 липня помер хлопчик, який на момент удару по “Охматдиту” 8 липня перебував у критичному стані у відділенні реанімації.
9 липня 2024 року, директор “Охматдиту” Володимир Жовнір виступив у Раді Безпеки ООН. У своїй промові він заявив, що під час удару в лікарні перебувало близько 1200 людей і проводилося 3 складні операції. У результаті атаки загинули 2 людини, поранено близько 300, серед яких 8 — це діти. Також він зазначив, що у результаті атаки пошкоджено 24 відділення, що обмежить можливість надання якісних медичних послуг тим, хто цього потребує.
Відразу ж після удару по лікарні українці почали збирати кошти на відновлення “Охматдиту” і, за повідомленням Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, зібрали понад 1 млрд грн. Однак після цього благодійний фонд закладу опинився в центрі скандалу, обравши підрядника для ремонту пошкодженого корпусу. Фонд обрав ТОВ «Буд-технолоджі» переможцем тендеру, незважаючи на те, що ця пропозиція була однією з найдорожчих серед 14 учасників конкурсу. МОЗ прийняло рішення скасувати попередній тендер і провести новий через систему Prozorro.