Штучний інтелект в пріоритеті: Google підтримує стартапи, інвестори вкладають кошти
16 Травня 09:42
Компанія Google оголосила про створення фонду AI Futures Fund – нової ініціативи, спрямованої на інвестування в стартапи, що використовують новітні інструменти штучного інтелекту від Google DeepMind, лабораторії досліджень і розробок штучного інтелекту компанії. Про це повідомляє видання TechCrunch, інформує «Комерсант Український».
Фонд підтримуватиме стартапи від початкової до пізньої стадії та пропонуватиме різні ступені підтримки. Засновники стартапів, приміром, отримуватимуть ранній доступ до моделей штучного інтелекту Google від DeepMind, матимуть можливість співпрацювати з експертами Google з DeepMind та Google Labs, а також їм надаватимуть кредити Google Cloud. Деякі стартапи також матимуть можливість отримати прямі інвестиції від Google.
Прийом заявок розпочато 12 травня. Подати заявку можна за посиланням.
Google і раніше підтримував розробників штучного інтелекту
У листопаді минулого року благодійний підрозділ компанії Google.org оголосив про виділення 20 мільйонів доларів готівкою дослідникам та вченим, які працюють у сфері штучного інтелекту.
До цього, у вересні, генеральний директор Google Сундар Пічаї оголосив про створення компанією Глобального фонду можливостей у сфері штучного інтелекту на суму 120 мільйонів доларів, щоб допомогти освіті та навчанню у сфері штучного інтелекту поширюватись у світі.
Google.org також запустив програму генеративного акселератора штучного інтелекту на суму 20 мільйонів доларів, щоб скоротити витрати некомерційних організацій, що розробляють технології штучного інтелекту.
Google має власний фонд засновників Google for Startups, який підтримує розробників з різних галузей та з різними досвідом, які створюють компанії, включаючи компанії, що займаються штучним інтелектом.
Розвиток штучного інтелекту підтримується великими інвестиціями
У першому кварталі 2025 року глобальні венчурні інвестиції сягнули 126,3 млрд доларів США – це найвищий показник за останні 11 кварталів. Про це йдеться у звіті Venture Pulse від KPMG.
Головним драйвером зростання став саме штучний інтелект, зокрема йдеться про історичне фінансування у розмірі 40 млрд доларів США для OpenAI.
Однак за цією цифрою прихована інша динаміка: кількість угод у світі зменшилася до 7551 – найнижчого рівня за останні роки. Це свідчить про обережність інвесторів у більшості секторів, окрім ШІ.
Рекордне фінансування у $40 млрд для OpenAI не просто підняло планку венчурних інвестицій – воно, як зазначається у звіті Venture Pulse від KPMG, стало маркером глобального зсуву: штучний інтелект переходить із фази «інновації» у фазу «інфраструктури», формуючи нову основу для технологічної економіки найближчого десятиліття.