Європейський союз вже досить довго намагається боротися з підробленими товарами, тож туристам слід розуміти, що носіння підроблених дизайнерських речей у різних країнах Європи може призвести до накладення великих штрафів. Розмір штрафів за носіння підробки може становити до 20 000 євро, а співробітники поліції чи митної служби пильно слідкують за додержанням законодавства щодо заборони обігу контрафактних товарів.
Більш детально про наслідки володіння підробленими товарами в Європі та розміри штрафів у різних країнах – читайте в матеріалі Комерсант український
Німеччина
У Німеччині заходи по боротьбі з підробками були закріплені у Законі про товарні знаки. Закон забороняє розповсюдження, продаж і володіння підробленими дизайнерськими товарами. Тобто, ви ризикуєте отримати штраф навіть якщо ви не продаєте і не розповсюджуєте такі речі, а лише зберігаєте їх удома для власного користування або вдягаєте на вулицю.
Для виявлення підроблених товарів, німецька влада проводить вибіркові перевірки в аеропортах та на залізничних вокзалах. Нещодавно за носіння контрафактних кросівок та футболки один із туристів в Німеччині був оштрафований на 5 000 євро і такі випадки не є поодинокими.
Італія
Італія, відома своєю високою модою, серйозно ставиться до захисту своєї модної індустрії. Відповідно до «Legge Finanziaria», в Італії заборонено купувати, продавати або володіти контрафактними товарами. Посилена увага влади на дотримання відповідного законодавства направлена, насамперед, на туристичні місця та великі міста Італії.
За порушення заборони на розповсюдження підробок вам може загрожувати штраф у розмірі від 1 000 євро до 12 000 євро. Окрім цього, в деяких містах Італії заборонено прогулюватись в купальниках, шортах та навіть у коротких сукнях, оскільки це також карається штрафом.
Франція
Французький кодекс інтелектуальної власності містить положення про заборону імпорту, продажу і володіння підробленими товарами. Окрім безпосереднього захисту інтелектуальної власності, запровадження таких заходів також мало на меті підтримку цінностей всесвітньо відомих французьких брендів.
Французькі митники часто перевіряють багаж в аеропортах і на кордонах, виявляючи туристів, які можуть перевозити підроблені дизайнерські товари. Особи, у яких були виявлені підроблені речі, можуть бути оштрафовані на суму до 6 000 євро.
Іспанія
Іспанія також має суворі закони спрямовані на боротьбу з підробленими товарами, особливо в туристичних місцях. Згідно з Кримінальним кодексом Іспанії, продаж і володіння підробленими товарами суворо заборонені.
Іспанські поліцейські та митники часто патрулюють ринки та торгові центри, які є популярними серед туристів. Штрафи за зберігання підроблених товарів можуть становити до 2 500 євро, а за купівлю контрафакту на вуличних ринках вам доведеться викласти до 20 000 євро.
Швейцарія
Швейцарський федеральний закон про захист товарних знаків та зазначення джерел походження також встановлює суворі правила щодо заборони імпорту та зберігання підроблених товарів. Цей закон, поміж іншого, спрямований на збереження репутації швейцарських брендів.
Швейцарські митники проводять ретельні перевірки на кордонах і в аеропортах, щоб запобігти ввезенню та обігу підроблених товарів на території країни. За перевезення підроблених дизайнерських речей вам загрожуватиме штраф у розмірі до 12 000 євро. Натомість туристи чи місцеві жителі, у яких виявлять підроблені речі, можуть бути оштрафовані на суму близько 2 500 євро.
Таким чином, перевезення підроблених дизайнерських речей в Європі може призвести до накладення значних штрафів, які в деяких країнах можуть становити десятки тисяч євро. Щоб уникнути цих штрафів, важливо розуміти і дотримуватися законів кожної країни, яку ви відвідуєте. Уникайте купівлі підробок та памʼятайте, що носіння підробок в Європі може нести за собою суворе покарання.
Авторка: Оля Юшко