Шольц заблокував пакет військової допомоги Україні

10 Січня 09:48

В німецькому уряді виникла серйозна суперечка щодо нового великого пакету військової допомоги Україні. За інформацією видання Spiegel, яке посилається на власні джерела, канцлер Олаф Шольц відмовляється давати згоду на цю ініціативу, незважаючи на підтримку з боку Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони.

Міністерка закордонних справ Анналена Бербок (партія “Зелених”) та міністр оборони Боріс Пісторіус (СДПН) запропонували виділити додаткові 3 мільярди євро на військову допомогу Україні. Вони хотіли встигнути погодити цей пакет до дострокових виборів, запланованих на 23 лютого.

Запропонований пакет допомоги був сформований відповідно до українських запитів і включав:

  • три батареї систем протиповітряної оборони IRIS-T з ракетами;
  • додаткові ракети для систем Patriot;
  • десять самохідних гаубиць;
  • артилерійські боєприпаси.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Бербок і Пісторіус планували використати механізм звернення до бюджетного комітету Бундестагу для погодження позапланових витрат. Вони аргументували це критичною ситуацією на східному фронті України, де російські війська досягають успіхів, та невизначеністю щодо майбутньої американської допомоги через можливе повернення Дональда Трампа до влади.

Однак з січня робота над пакетом зупинилася через негативну позицію канцлера Шольца, який ще у новорічному зверненні обіцяв підтримувати Україну. Офіційно в його офісі пояснюють це відсутністю критичної необхідності в додатковій допомозі, оскільки вже затверджений бюджет на 2025 рік передбачає 4 мільярди євро військової допомоги. Крім того, очікується, що Україна отримає доступ до кредиту G7 на 50 мільярдів доларів, який формується з доходів від заморожених російських активів.

Неофіційно в СДПН говорять, що справжня причина відмови Шольца пов’язана з виборчою кампанією – він побоюється втратити підтримку виборців, які ще не визначилися. Натомість партія “Зелених” розраховує отримати політичні переваги, демонструючи свою підтримку збільшення оборонних витрат і допомоги Україні.

Останній пакет військової допомоги Німеччина передала Україні у грудні минулого року. До нього зокрема увійшли дві пускові установки до Patriot.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор