Шмигаль заявив про звільнення низки топ-чиновників
22 Жовтня 23:39Під час засідання Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) було прийнято низку кадрових рішень. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує Комерсант український
IШмигаль заявив, що міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко за підсумками засідання РНБО підписав низку наказів про звільнення.
“Зокрема, звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії, звільнено керівників профільного департаменту Міністерства охорони здоров’я, що відповідає за координацію діяльності МСЕК”, – зазначив прем’єр-міністр.
Він додав, що замість МСЕК запровадять цифрову, прозору, європейську модель.
Шмигаль також повідомив, що доручив міністру охорони здоров’я не пізніше 1 листопада внести всі необхідні нормативні документи та законопроєкти на розгляд Кабінету міністрів, щоб завершити реформування МСЕК та запровадження нової європейської моделі.
Прем’єр також зазначив, що буде проведено перевірку та перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності, які ухвалили МСЕК, особливо це стосується чиновників. Такі перевірки планують провести максимум за три місяці.
Про що йдеться у рішенні РНБО стосовно МСЕК
Документ передбачає наступне:
- перевірку уповноваженими органами протягом трьох місяців рішень щодо встановлення інвалідності для посадовців, а також перегляд необгрунтованих ухвал про призначення інвалідності;
- створення за два тижні план цифровізації процесів МСЕК;
- проведення протягом тижня аудитів пенсійних виплат по інвалідності для держслужбовців;
- перегляд механізму нарахувань пенсій для посадовців, щоб зробити систему прозорішою;
- початок ліквідації усіх МСЕК в Україні з 31 грудня поточного року.
Як люди оформлюватимуть інвалідність після ліквідації МСЕК
Виходячи із законопроєкту від МОЗ, буде новий процес: оцінювання повсякденного функціонування людини, де лікарі направлятимуть на експертизу самостійно, без залучення комісії. Ця експертиза проводитиметься в медичних закладах, де на місці є всі необхідні спеціалісти.
Що цьому передувало
Все почалося з глави Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, у якої вилучили понад $10 млн.
Після цього головред видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов оприлюднив інформацію про те, що 51 прокурор Хмельницької області оформив собі через сприяння Тетяни Крупи інвалідність і отримували пенсію.
З цього часу по Україні почали масово ловити посадовців та лікарів, які допомагали військовозобовʼязаним уникати мобілізації, видаючи фейкові довідки.
У вівторок, 22 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО, на якому виявилось, що фейкові інвалідності знайдені не лише у 50 прокурорів Хмельницької області, а і в сотні посадовців митниці, податкової, Пенсійному фонді та місцевих адміністрацій.