Шість країн готові направити війська до України

11 Квітня 06:58

Наразі шість країн з коаліції охочих, яка об’єднала близько 30 держав, готові розгорнути свої війська в Україні в межах миротворчої місії. Про це повідомляє AFP, інформує Комерсант український

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 10 квітня відбулося засідання коаліції охочих на чолі з Францією та Великою Британією щодо забезпечення припинення вогню в Україні.

“Наше планування є реальним і суттєвим. Наші плани добре розроблені”, – сказав британський міністр оборони Джон Гілі, зазначивши, що на повторних раундах переговорів досягли прогресу.

Європейські чиновники кажуть, що наразі приблизно шість країн, включаючи Велику Британію, Францію та країни Балтії, заявили, що можуть надати війська.

Головною проблемою для європейських союзників, які намагаються створити будь-який план, є те, що вони переважно не знають про зусилля США з Росією щодо припинення бойових дій.

Скільки миротворців потрібно для стабілізації України

Для стабільності лінії розмежування в Україні потрібно до 200 тисяч миротворців. Таку цифру озвучила політична експертка з фонду “Демократичні ініціативи” Марія Золкіна.

“В Європі немає такої кількості озброєних сил, які б дозволяли відправити в Україну ті самі 200 тисяч, про які говорив Володимир Зеленський. Зважаючи на досвід міжнародного врегулювання конфліктів, для того, щоб лінія розмежування такої довжини, як в Україні, була стабільною, початкова цифра про 200 тисяч, яка налякала європейських партнерів, є близькою до реальності”, – сказала Золкіна.

Експертка звернула увагу, що попри те, що після 2014 року Україна офіційно не просила та не просувала ідею миротворців на Донбасі, експерти, все ж таки, розробляли такий сценарій. І тоді йшлося про те, що для на тоді діючою лінії розмежування, яка була в кілька разів меншою за ту, що ми бачимо зараз, необхідно було від 30 до 40 тисяч миротворців.

На думку Золкіної, надіслати миротворчий контингент в Україну гіпотетично могли б країни Європи з найбільшими арміями. Це — Німеччина, Франція та Польща. Особливо це стосується офіційної Варшави, яка лише за останні кілька років швидко “наростила” армію та змінила кількість військових зі 100 тисяч до більш ніж двохсот. Мало того, Польща планує в осяжному майбутньому не зупинятися на досягнутих показниках.

“Саме Польща постане перед більш ніж серйозним вибором: як їй відправляти суттєву частину своєї армії в міжнародну місію в Україну, якщо НАТО, швидше за все, не заступатиметься за польську територію у разі початку агресії (проти офіційної Варшави, – ред.)”, – закцентувала Золкіна.

Таким чином, вона наголосила на тому, що, навіть країни, котрі мають необхідний ресурс, не будуть готові ухвалити політичне рішення й відокремити 30 чи 50 тисяч військових для відправки в Україну.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор