Що Україна зробила для вступу в ЄС: 81% зобовʼязань виконано

10 Квітня 10:32

Україна продовжує рух до повноцінного членства в Європейському Союзі. За підсумками 2014–2024 років наша держава виконала 81% зобовʼязань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Про це йдеться у Звіті про виконання Угоди за 2024 рік, який підготував Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції, повідомляє Комерсант український

«Наш рух до членства в ЄС є всеохопним та багаторівневим процесом. Так, триває скринінг українського законодавства відповідності праву ЄС, спільно з Єврокомісією завершено скринінг по трьох Кластерах з шести. Також ухвалено план заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Пакеті розширення ЄС 2024. Паралельно Україна продовжує реалізацію зобов’язань за Угодою про асоціацію, яка є одним із ключових дороговказів на шляху інтеграції до внутрішнього ринку ЄС», – заявила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції Ольга Стефанішина

Які сфери виконані найбільше?

У 11 з 24 сфер, визначених Угодою, рівень виконання перевищив 90%. Серед лідерів:

  • Інтелектуальна власність — 98%
  • Освіта, навчання та молодь — 97%
  • Статистика та обмін інформацією — 96%
  • Гуманітарна політика — 94%
  • Юстиція, свобода, безпека, права людини — 93%
  • Державні закупівлі — 92%
  • Нацбезпека, оборона та політичний діалог — 91%
  • Підприємництво, митниця, оподаткування, управління держфінансами — по 90–91%.

Лідери 2024 року за приростом

У 2024 році абсолютним лідером з виконання зобов’язань у межах Угоди про асоціацію стала митна сфера, приріст у якій протягом року становив 30% і досяг 91% загалом.

На другому місці – громадське здоров’я: приріст 10% і загальний рівень 88%.

На третьому місці – фінансовий сектор: 6% і 74% відповідно.

Хто реалізує Угоду про асоціацію?

За 2014-2024 роки головні виконавці зобовʼязань згідно з Угодою продемонстрували такі показники: Кабінет Міністрів України – 79% заходів виконано; Верховна Рада України виконала 74% заходів, інші органи державної влади – 62% заходів.

Довідково

Угода про асоціацію була підписана у 2014 році, її політична частина – у березні, економічна – у червні. Повноцінно набула чинності 1 вересня 2017 року.

Фактично, вона є «дорожньою картою» реформ і водночас інструментом наближення України до норм ЄС.

Передбачена Угодою поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС визначає правову базу для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів, частково робочої сили між Україною та ЄС, а також регуляторного наближення, спрямованого на поступове входження економіки України до спільного ринку ЄС.

Дзвенислава Карплюк
Редактор