Ще одна країна висловилася проти членства України в НАТО
4 Грудня 2024 07:47
Люксембург виступає проти прийняття України до Північноатлантичного Альянсу, оскільки остерігається підвищення “напруженості” після цього. Про це пише Spiegel з посиланням на очільника МЗС країни Ксав’є Беттель, інформує «Комерсант Український»
Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі 3 грудня, Беттель не підтримав ідею вступу України до Альянсу.
“Я вважаю, що членство в НАТО знову принесе напруженість”, – сказав він.
На думку глави МЗС Люксембургу, членство країни, на яку напала росія, може негайно призвести до подальших конфліктів.
Натомість, міністр підтримав членство України в Європейському Союзі.
На переговорах у Брюсселі також була присутня українська делегація. Перед зустріччю Україна чітко дала зрозуміти, що вважає вступ до НАТО єдиною реальною гарантією безпеки у разі припинення вогню з росією. Міністерство закордонних справ у Києві заявило, що “не прийме жодної альтернативи, жодної імітації та жодної заміни повноправного членства України”.
Країна може бути прийнята до оборонного альянсу лише за умови згоди всіх нинішніх 32 держав-членів. Наразі це також відхилив канцлер Олаф Шольц.
Як повідомляв «Комерсант Український» проти запрошення України до НАТО виступають США, Німеччина, Угорщина, Словаччина, Бельгія, Словенія та Іспанія.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Україна-НАТО
Відносини між Україною та НАТО почалися незабаром після здобуття незалежності в 1991 році. У 1994 році Україна приєдналася до програми “Партнерство заради миру”, що стало першим кроком до співпраці з Альянсом. У 1997 році було підписано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО, яка визначила основні напрямки співробітництва.
Важливою віхою став Бухарестський саміт НАТО 2008 року, на якому було заявлено, що Україна та Грузія в майбутньому стануть членами Альянсу, хоча конкретних термінів не було визначено.
Після Революції Гідності 2014 року та початку російської агресії співпраця між Україною та НАТО значно активізувалася. Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями у 2020 році.
Повномасштабне російське вторгнення в Україну у 2022 році ще більше посилило взаємодію. Країни НАТО надають Україні значну військову, фінансову та гуманітарну допомогу. Однак, незважаючи на прагнення України до повноправного членства в Альянсі і на те, що НАТО продовжує підтримувати Україну, питання про вступ залишається предметом дискусій та дипломатичних переговорів.
На Вільнюському саміті у 2023 році було оголошено, що Україна стане членом Альянсу без ПДЧ.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко