Ще одна авіакомпанія готова відновити польоти з України

13 Березня 10:45

Авіакомпанія Air Baltic, яка до повномасштабного вторгнення здійснювала рейси з ключових українських аеропортів, висловила готовність повернутися до роботи в Україні, щойно повітряний простір буде відкрито. Як повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій, питання відновлення авіасполучення стало темою зустрічі керівництва Air Baltic із представниками міністерства, інформує Комерсант український

Обговорювалися поточний стан цивільної авіації, можливості підтримки та навчання українських фахівців, а також заходи з мінімізації ризиків при частковому відкритті неба.

За словами заступника міністра Сергія Деркача, головним пріоритетом наразі є збереження кваліфікованого персоналу та підтримка інфраструктури аеропортів. Водночас, питання безпеки залишається ключовим: без створення належних умов для захисту польотів відновлення авіасполучення неможливе.

“Раніше ми вже підготували комплексну оцінку ризиків, і зараз працюємо над нею разом із авіакомпаніями та регуляторами”, – наголосив Деркач.

Air Baltic підтверджує готовність відновити рейси

Перший віцепрезидент Air Baltic Томас Рамдал підтвердив, що компанія зацікавлена у поверненні на український ринок. До 2022 року перевізник активно працював із міжнародними аеропортами “Львів” та “Бориспіль”, обслуговуючи десятки тисяч пасажирів.

 Лише у 2019 році Air Baltic перевезла майже 220 тисяч пасажирів. Загалом, найбільш активно компанія працювала з міжнародним аеропортом “Львів”, а починаючи з 2020 року були відкриті рейси з міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

“Ми послідовно висловлювали наші плани щодо того, що airBaltic стане першою авіакомпанією, яка повернеться в Україну, коли це буде безпечно, і ми дотримуємося цього зобов’язання. Безпека наших співробітників, пасажирів та операцій завжди буде нашим найвищим пріоритетом, і після нашого другого особистого візиту до Києва, підготовка до нашого повернення йде повним ходом. Ми з нетерпінням чекаємо на відновлення життєво важливого повітряного сполучення та сприяння відновленню авіації України”, – зазначив перший віцепрезидент Air Baltic.

Зазначимо, Wizz Air планує відновити польоти в Україну незабаром після оголошення будь-якого припинення вогню з росією. У компанії відновлять близько 30 маршрутів протягом шести тижнів.

Інший лоукостер Ryanair також заявив, що почне літати в Україну після закінчення війни.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Ключові умови відкриття неба

Рішення про відновлення авіасполучення в Україні залежить від оцінки рівня безпеки. За словами Дубревського, відкриття аеропорту «Бориспіль» можливе лише після ухвалення відповідного рішення Державіаслужби. Це стане реальним лише за умов визнання рівня протиповітряної оборони достатнім для забезпечення безпеки польотів.

«Ми говоримо про безпеку, йти на ризик ніхто не буде… ми не можемо ризикувати життям пасажирів, екіпажів, особовим складом тощо. Тільки за умови побудови архітектури безпеки, яка б гарантувала безпеку на землі, у повітрі та за маршрутом слідування повітряних суден, це може бути. І ця робота є. Що стосується військових, то сьогодні в них є розуміння, що їм для цього потрібно. Є робота спільно з нашими іноземними партнерами для того, щоб побудувати цю структуру, цю архітектуру. Якщо, наприклад, військові скажуть, що дають відмашку, що можна летіти, ухвалено рішення, то Державіаслужба теж дасть добро»,  — підкреслив очільник «Борисполя».

Прогнози та плани

За словами Дубревського, існує висока ймовірність отримання найближчим часом позитивних рішень від міжнародних авіаційних безпекових структур. Він також нагадав про заяву CEO Ryanair Майкла О’Лірі, який висловив готовність протягом місяця після видачі безпекового дозволу розпочати програму відновлення польотів з України.

«Я буду оптимістичний, у нас дуже великі очікування на цей рік. Дуже сподіваюся, що він прийде під слоганом Fly, baby, fly!» — заявив Дубревський.

Скільки часу потрібно для відновлення польотів?

Очільник «Борисполя» зазначив, що для негайного прийому літака або технічного перегону повітряного судна достатньо 24 години в теплу пору року та 48 годин узимку.

Відновлення пасажирського сполучення потребуватиме близько трьох тижнів.

Таким чином, Україна впевнено рухається до повернення цивільної авіації, і вже найближчим часом можуть з’явитися конкретні рішення щодо відкриття неба.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор