Африканська країна Нігер розірвала дипломатичні відносини з Україною вслід за Малі. Про це повідомляє Al Arabiya, інформує Комерсант український
У вівторок Нігер оголосив, що розриває дипломатичні відносини з Україною «з негайним вступом в силу».
“Уряд Республіки Нігер, повністю солідарний з урядом і народом Малі, вирішив, спираючись на свій суверенітет, розірвати дипломатичні відносини між Республікою Нігер та Україною. Це рішення набирає чинності негайно”, – йдеться у ухвалі влади африканської держави.
Нігер та Малі керуються військовими урядами, які прийшли до влади внаслідок перевороту. Згодом обидві країни вийшли з оборонних угод із Францією і звернулися по військову допомогу до росії.
Нігер звернеться до Ради Безпеки ООН з проханням обговорити «агресію» України, заявив речник уряду Амаду Абдраман у телевізійній заяві.
“Рішення розірвати відносини з Україною були прийняті після великих втрат, понесених малійською армією наприкінці липня від рук екстремістів і сепаратистських сил, у яких вони частково звинуватили Україну”, – пише агентство.
Це сталось через два дні після того, як Малі звинуватила Київ у нібито підтримці дій повстанців-туарегів, які нещодавно розгромили колону малійських військових та російських найманців ПВК «Вагнера».
Інцидент стався наприкінці липня, коли повстанці-туареги атакували загін “вагнерівців” біля алжирського кордону, що призвело до численних жертв серед найманців та малійських військових.
Представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов заявив, що повстанці отримали необхідну інформацію для проведення операції, фактично визнавши причетність Києва до нападу.
Ця заява викликала різку реакцію малійського уряду, який звинуватив Україну в підтримці тероризму в Африці, порушенні суверенітету Малі та міжнародного права. Уряд Малі оголосив про негайний розрив дипломатичних відносин з Україною та заявив про намір звернутися до судових органів щодо висловлювань українських представників.
Міністерство закордонних справ назвало «недалекоглядним та поспішним» рішення перехідного уряду Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною і пообіцяло відповісти на політико-дипломатичному рівні.
У міністерстві також зазначили, що Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність інших країн та “рішуче відкидає” звинувачення перехідного уряду в нібито “підтримці Україною міжнародного тероризму”.
Міністерство нагадало, що саме Україна у ХХ столітті, будучи одним із засновників Організації Об’єднаних Націй, активно підтримувала право народів Африки на незалежність та деколонізацію, зокрема й Республіки Малі.