Ринок праці України: які професії у тренді, а які втрачають популярність

29 Травня 14:47

В Україні значно зріс попит на працівників у сферах оборони, виробництва та для молодих спеціалістів, які тільки починають свою кар’єру. Водночас у готельно-ресторанному бізнесу і нерухомості кількість вакансій зменшилась. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на пресслужбу OLX.

OLX Робота проаналізували вакансії в Україні за період з квітня 2024 до квітня 2025 року й публікує основні тенденції.

У яких сферах шукають людей найбільше

В категорії “Служба в Силах оборони” кількість вакансій зросла у понад 4,3 раза. Що важливо, це також зростання кількості відгуків пошукачів — на 37%. Пропонована середня зарплата у цій сфері залишається найвищою в Україні — 64 тис. грн.

У виробничому секторі попит на різноманітні робітничі спеціальності також зріс. Наприклад, кількість вакансій про пошук пакувальників зросла у 4 рази. На 46% стало більше вакансій технолога, на 42% — складальника меблів, на 29% – електрика.

Схожа ситуація у сфері логістики, де вакансій побільшало на понад 90%. Медіанна зарплата у цій сфері становить 23,7 тис. грн.

У сфері будівництва також значне зростання (від 30%) кількості вакансій серед виконробівсантехніківбудівельниківмонтажників тощо. Медіанні зарплати тут також вищі, ніж в середньому по Україні, й становить 35-40 тис. грн.

Майже на 70% виросла кількість пропозицій роботи для агрономів. Водночас це може бути пов’язане з початком сезонних робіт в аграрній сфері. Медіанна зарплата тут також вищі — 25-30 тис. грн.

Значно зросла кількість вакансій в популярній серед студентів та людей без досвіду роботи категорії “Початок кар’єри/для студентів” — на 55%. Медіанна зарплата у цій сфері становить 17,9 тис. грн.

У яких сферах стали менше шукати працівників

Найбільше падіння попиту на робочу силу зафіксовано серед фармацевтів (-74%), операторів ПК (-52%) та пекарів (-52%). Медіанна зарплата для цих категорій становить від 19 до 21,5 тис. грн.

Значно просів попит на фахівців-будівельників у категорії “Робота за кордоном” (-49%), адже більшість представників цієї професії чоловіки, які не можуть вільно перетинати кордон під час дії воєнного стану без певних на це підстав. При цьому тим, хто все ж може перетинати кордон пропонують зарплату у валюті, від 2, 9 тис. євро.

Ще однією сферою зі значним падінням попиту на працівників стала “Нерухомість” — на 33% менше вакансій для менеджерів з продажу. Медіанна зарплата у цій професії становить 34 тис. грн.  

У сфері готельно-ресторанного бізнесу також фіксується падіння кількості вакансій у багатьох професіях: кондитер (-26%), сушист (-19%), кухар (-15), посудомийники (-14%) тощо. Медіанні зарплати тут становлять 22-23 тис. грн.

Значно, на 46%, зменшилась кількість вакансій торгових представників. В середньому вони претендують на 27,5 тис. грн.

Висновки

За рік значно зросла кількість вакансій у Силах оборони України. Важливо, що користувачі платформи OLX продовжують активно відгукуватись на цій пропозиції.

Збільшення вакансій для студентів, ймовірно, є відповіддю на дефіцит робочої сили, про який повідомляють 57% українських компаній.

Спад у сфері нерухомості може бути пов’язаний зі зменшення купівельної спроможності українців на ринку нерухомості та, як наслідок, відсутності потреби у цих фахівцях.

Водночас зростання кількості вакансій у виробничій та будівельних сферах є підтвердження відновлення економіки, проте багато роботодавців все ще відчувають нестачу кваліфікованих кадрів, тому навчання і розвиток лишаються важливими.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз