Свіжа оцінка американської розвідки свідчить, що Україна та росія не мають необхідних військових ресурсів для проведення масштабних наступальних операцій. Відповідні висновки зробила Розвідувальна агенція Міністерства оборони США (DIA) у своєму останньому звіті. Це свідчить про можливий застій у війні, де жодна зі сторін не зможе здійснювати значні наступальні дії, повідомляє Комерсант український з посиланням на Bloomberg.
Згідно з даними звіту, Україна не має достатньої кількості боєприпасів, щоб зрівнятися з вогневою потужністю росії, яка здатна щоденно випускати до 10 тисяч артилерійських снарядів. Навіть після додаткової військової допомоги, яку виділив Конгрес США у квітні, українські сили здатні лише на оборонні операції, але не на великі контрнаступи щонайменше протягом наступних шести місяців.
Росія, зі свого боку, обрала стратегію виснаження українських сил і буде намагатися зберегти буферну зону, захоплену її військами. Однак, на думку аналітиків DIA, у росії немає достатньо сил для проведення глибоких наступальних дій на територію України, наприклад, у напрямку Харкова.
Ці оцінки наведені у квартальному звіті Інспектора Генерального штабу Пентагону Роберта Сторча щодо американської допомоги Україні. Вони також підтверджують раніше зроблені заяви високопосадовців США, зокрема колишнього голови Об’єднаного комітету начальників штабів Марка Міллі, про те, що конфлікт наближається до глухого кута.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Звіт охоплює тримісячний період до 30 червня, після того, як Конгрес ухвалив новий пакет допомоги для України на суму 61 мільярд доларів. Після цього Україна здійснила несподівану атаку на Курську область росії та почала використовувати винищувачі F-16, надані союзниками.
Окрім цього, звіт підкреслює успішне використання Україною американської тактичної ракетної системи ATACMS, яка раніше була застосована для ударів по складам боєприпасів та вертольотам росії в межах України. Зокрема, 18 травня українська ракета ATACMS потопила російський корвет у Севастополі, а також знищила кілька сучасних російських систем ППО С-400 в Криму.
Ці удари змусили російські сили посилити протиповітряну оборону Криму, використовуючи найбільш сучасні системи, такі як С-500, для захисту Керченського мосту. Однак, за даними DIA, система С-500 ще не продемонструвала повну операційну готовність в Україні, що свідчить про труднощі росії у забезпеченні належного рівня протиповітряної оборони в Криму.