Адміністрація президента США Джо Байдена розробляє план продовження повноважень щодо відправки американської зброї та обладнання в Україну на суму 5,9 мільярда доларів до закінчення фінансування наприкінці місяця. Про це повідомляє Politico, інформує Комерсант український
Ці повноваження, які є частиною пакету допомоги Україні, ухваленого у квітні, дозволяють Пентагону використовувати власні запаси для швидкого переміщення зброї та обладнання в Україну. Потім кошти витрачаються на заміну цього спорядження в американських арсеналах, але ці повноваження закінчуються з початком нового фінансового року 1 жовтня.
Зазначається, що республіканці в Конгресі блокували законопроєкт Білого дому про допомогу в розмірі 61 мільярда доларів минулого року протягом восьми місяців, щоб пом’якшити у квітні, що призвело до величезного розриву в поставках зброї США, через що багато українських підрозділів на передовій залишилися без артилерійських снарядів та іншої важливої зброї.
Цей новий обхідний шлях дозволить Пентагону продовжувати надсилати зброю до Києва. Однак, за новим методом США не зможуть вводити нові типи зброї, яких не було в попередніх поставках.
“Якщо цей варіант буде реалізовано вчасно, “поставки можуть продовжуватися після [фінансового року] без проблем”, – заявив представник Пентагону підполковник Чарлі Дітц.
Президент України Володимир Зеленський перебуває в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН і в четвер зустрінеться у Вашингтоні з Байденом та віце-президентом Камалою Гарріс. Очікується, що український лідер порушить питання про прискорення поставок зброї та зняття обмежень на використання американських і британських ракет великої дальності всередині Росії.
США оголосили про новий пакет допомоги Україні на суму 375 мільйонів доларів. Пакет допомоги, який майже вдвічі перевищує обсяг останніх поставок, включає артилерійські боєприпаси, засоби протиповітряної оборони, протитанкові ракети та інше критично важливе озброєння та обладнання, яке США вже надавали Україні.
До нового пакета увійшли зокрема:
- Боєприпаси класу повітря-земля;
- Боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
- 155-мм і 105-мм артилерійські боєприпаси;
- Ракети TOW (американська важка протитанкова керована ракета (ПТКР) – ред.);
- протитанкові системи Javelin та AT-4;
- Броньовані машини охорони M1117;
- Протимінні автомобілі з захистом від засідок (MRAP);
- Легкі тактичні машини;
- Броньовані мостові системи;
- Стрілецька зброя;
- Патрульні катери;
- Саперна техніка та боєприпаси;
- Запчастини, допоміжне обладнання, послуги, навчання та транспортування.
У Пентагоні також зазначили, що це вже шістдесят шостий транш обладнання, який адміністрація Байдена надасть Україні зі складів Міністерства оборони США, починаючи з серпня 2021 року.