“Розмова санітара з пацієнтом” була корисною: Трамп дещо зрозумів про Путіна

19 Березня 16:11
ДУМКА

Учора Президент США Дональд Трамп майже дві години говорив телефоном з президентом рф Владіміром Путіним, але так і не зміг домовитися про анонсоване 30-денне припинення вогню. Усе, на що пішов Путін – спільне припинення повітряних ударів по енергетичній інфраструктурі. Втім, і цю домовленість Путін порушив відразу ж, вкотре відправивши в Україну ракети та дрони.

Трамп спробувати зробити “хорошу міну за поганої гри” і написав у своїй соцмережі за результатами розмови, що мав “дуже хорошу” і “продуктивну” розмову з Путіним. Однак про деталі довелося повідомляти прессекретарці Білого дому Каролін Левітт, яка уже написала, що перемовники домовилися про припинення вогню по інфраструктурі та енергетиці.

Пізніше в інтерв’ю на каналі Fox News Трамп сказав, відповідаючи на питання, чи обговрював він із Путіним припинення постачання зброї Україні:

“Я думаю, що у нас була чудова розмова. Вона тривала майже дві години. Ми говорили про багато речей на шляху до миру. І ми також говорили про інші речі. Але про допомогу [США Україні] ніколи не говорили”.

Тож світ так і не дочекався анонсованого Трампом 30-денного припинення вогню, яке мало стати першим кроком на шляху до довготривалого врегулювання. А Трамп традиційно видає свою поразку у цих перемовинах за перемогу. Адже про щось із кремлівським диктатором таки домовилися.

Комерсант український запитав у експертів, як вони оцінюють результати цієї розмови та чого очікувати від дипломатичної активності Трампа у майбутньому.

Політолог Ігор Рейтерович вважає, що розмова виявилася далеко не такою історичною, як її анонсували.

“Розмова точно не була історичною. Вона вийшла “пшиком”. Від неї багато очікували, а по факту нічого не сталося. І, за великим рахунком, Путін дипломатично “послав” Трампа. Він не пристав на жодні ключові пропозиції і навіть вимоги, які той же Трамп висував до України. І зробив все так, як вважав за потрібне, а не так, як це було в баченнях того ж Трампа”,

– зазначив експерт в ексклюзивному коментарі .

За словами політолога, про результати цієї розмови яскраво свідчать чергові обстріли української інфраструктури, які розпочалися за кілька годин по її закінченню. І це був чіткий сигнал від російського ватажка.

“Це сигнал про те, що “я можу робити так, можу робити так, і ви повинні прийти до мене і попросити, а я буду приймати рішення, погоджусь я на це чи не погоджусь”. Тобто концепція миру через силу, про яку дуже любить говорити Трамп, вона якраз реалізується Путіним, лише у його викриленому форматі. Він готовий говорити про мир, але це буде мир виключно на його умовах”,

– стверджує експерт.

Тобто, американський президент повністю провалив ці перемовини і абсолютно не досягнув тих цілей. про які так активно заявляв.

“Трамп виглядав дуже слабко в цих перемовинах, і він точно не досяг того, на що розраховував, навіть мінімально”,

– підкреслив Ігор Рейтерович.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Політолог Володимир Цибулько має дещо інший погляд на ситуацію. Він називає дзвінок Трампа “технологічним” і вважає, що певних цілей американський президент все-таки досяг.

“Дзвінок Трампа був технологічним. Насправді, він взяв на себе місію санітара, який ставить діагноз пацієнту. Це була розмова санітара з пацієнтом, а не партнерська розмова. В цьому немає історичності ніякої, є технологічний підхід, чисто оперативний підхід. І суть його в тому, щоб все-таки виманити росію на більш продуктивну розмову”,

– зауважив політолог ексклюзивно для .

Експерт вважає, що розрахунок робиться не на самого Путіна, адже Заходу зрозуміло, що він живе у своїй інформаційній капсулі. Натомість в адміністрації Трампа прагнуть “витягнути на розмову реалістів”, які розуміють стан речей і наслідки, які загрожують росії. У цьому розрізі розмова дала результат, вважає Цибулько.

Коментуючи чергові російські обстріли України, які послідували за розмовою, Цибулько пояснив психологічну складову таких дій.

“Будь-яке розуміння тупика для росії завжди психологічно виливається в агресію. Причому розрахунок дуже простий. Розрахунок на те, що Україна завдасть ударів у відповідь. І пропагандивна машина Кремля розкрутить це як порушення домовленостей українською стороною. Але прикол полягає в тому, що українська сторона не сиділа за столом перемовин. Тобто, це російсько-американські переговори, а не російсько-американсько-українські”,

– наголосив політолог.

Він звернув увагу, що американці теж надсилали росіянам певні меседжі, які проявлялися у військових діях. На його думку, удар США по хуситах був саме сигналом Путіну.

“Трамп перед тим, як дзвонити Путіну, наказав завдати потужного удару по хуситах. І це сигнал Путіну, а не Ірану. Сигнал про те, що Трамп дуже рішучий. І якщо Путін щось трохи не розуміє, то він потрапить під дію американського силового катка”,

– підсумував політолог.

Тож, на думку експерта, для Трампа спілкування з Путіним мало діагностичний характер.

“Це російсько-американські переговори. Те, що Путін говорить в очі Трампу одне, а робить зовсім інше – це було зрозуміло завжди. Але мені здається, що для Трампа це якраз підхід діагноста. Тобто, йому особисто треба було переконатися в тому, що Путін об нього витирає ноги”,

– підсумував Володимир Цибулько.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор