росія зменшила інтенсивність атак: що за цим може критися

10 Грудня 20:47

Останнім часом росія почала з меншою інтенсивністю атакувати Україну беспілотниками типу “Шахед”. Чому так сталося та на що може вказувати подібна тенденція, Комерсант український запитав у військового експерта Дмитра Снєгирьова.

За його словами, тут мають вплив кілька факторів. Перший — це зовнішній, адже зараз діють обмеження на продукцію з КНР подвійного призначення, що відповідно позначилося на спроможностях російського ВПК щодо випуску саме безпілотників.

“Ну і відповідно я не виключаю власне елементу військово-політичного тиску з боку США щодо деескалації ситуації в моменті обстрілу української енергоструктури. Мовиться про те, що після надання дозволу бити вглиб російської території з використанням західних зразків озброєння, в першу чергу мовиться про АТАКАМС, в зоні ураження української сторони опинилася енергосистема рф. А враховуючи відповідно кліматичні умови рф і готовність її ЖКГ до проходження опалювального сезону – це мало б повпливати на рішення російського військово-політичного керівництва щодо подальших дій в моменті обстрілу української енергосистеми”, – пояснив Снєгирьов.

На думку експерта, удар вглиб росії дали зрозуміти противнику, що таке енергетичний колапс, який на собі можуть відчути мільйони росіян. А власне це б призвело до певних соціальних потрясінь всередині самої рф, що є небажаним сценарієм для російського диктатора.

“Тобто чинників забагато. І відкидати жоден з них я б не став. Але разом з тим не варто й говорити, що рф взагалі відмовилася від тактики ракетного і дронового терору України”, – сказав військовий експерт.

Він підкреслив: не виключаю, що йдеться про можливість накопичення засобів ураження, в першу чергу крилатих і балістичних ракет, враховуючи те, що можливості відновлення ракетного потенціалу у росіян дещо обмежені.

“Ну і не варто виключати і власне з цього контексту у сирійські події (повстання у Сирії проти режиму Башара Асада, – ред.)”, – звернув увагу Снєгирьов.

Він пояснив, що “іранські безпілотники” – це умовна назва. Їх виробництво було на території Сирії. Там розташовувалися заводи, і цими заводами керували спеціалісти Хезболли та проіранського угрупування, і відповідно російські спеціалісти. Надалі ці безпілотники постачалися через сирійський порт вже на територію окупованого Криму, звідки вони й запускалися – з мису Чауда – по території України.

“Так от нещодавні події в Сирії, а саме – падіння режиму президента Башара Асада, і відповідно нищівні удари ізраїльської авіації по військових об’єктах на території Сирії, могли серйозно вплинути на момент логістики, а саме – виробництва і постачання цих шахедів для потреб армії рф. Оце, на мій погляд, не останній чинник, якщо і не головний. Бо ще раз підкреслюю – виробництво цих шахедів було зосереджено саме на території Сирії”, – резюмував Дмитро Снєгирьов.

Мандровська Олександра
Редактор