Росія накопичила понад 1,5 тис. ракет – цього вистачить на 15 масованих обстрілів
21 Листопада 11:33Росія змогла накопичити понад 1,5 тис. ракет із дальністю понад 350 кілометрів для обстрілів України, а показники їх виробництва лише зростають. Про це повідомляє агентство РБК-Україна із посиланням на власні дані, передає Комерсант український
Як інформує агентство, попри санкції, держава-агресор за останній рік суттєво збільшила обсяги виробництва окремих типів озброєння. Якщо рік тому щомісяця виготовляли 115-130 стратегічних ракет, то зараз ця кількість зросла до близько 170. Найбільший приріст спостерігається у виробництві балістичних ракет “Іскандер”.
У листопаді росія планує виготовити близько 70 ракет “Іскандер-М”, а їхній запас станом на 20 листопада становить 350 одиниць. Що стосується крилатих ракет для “Іскандерів”, у листопаді планується виготовити 12 таких ракет, при цьому запас – 210 одиниць.
Виробництво ракет Х-101 у листопаді має досягти 50 одиниць, а їхній запас станом на 20 листопада оцінюється в 220 ракет. Зараз ці ракети запускають не лише з Ту-95, а й із Ту-160, що раніше було рідкістю. Наприклад, під час атаки 21 листопада росія застосувала проти України кілька Х-101 та “Кинжалів”. Найбільший запас серед усіх видів ракет – у “Калібрів”. Станом на 20 листопада їх у росії близько 390, а місячний план виробництва – 30 одиниць.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Щодо “Кинджалів”, то їхній запас становить приблизно 70 одиниць, а в листопаді планують виготовити ще 12. Окрім того, на складах росії зберігається близько 230 ракет Х-22, які використовують із Ту-22М3. Хоча їх більше не виробляють, щомісяця близько 10 таких ракет проходять модернізацію, перетворюючись на Х-32. Також, за даними РБК-Україна, росія має близько 45 північнокорейських балістичних ракет KN-23.
Таким чином, прямо зараз, за даними видання, росія має 1515 ракет далекої досяжності для атак по Україні. Якщо зважати, що в масованих обстрілах росія ипускає близько сотні ракет, то цієї кількості вистачить приблизно на 15 таких атак України.
Ще однією серйозною проблемою для України є російсько-іранські дрони-камікадзе. Починаючи з вересня, агресор майже щоночі запускає десятки цих дронів, атакуючи українські регіони з метою виснаження і розвідки систем ППО. За даними агентства, серед запущених дронів не лише “Герань”, а й інші моделі, як-от “Гербер”, які застосовують у комбінованих атаках. Обсяги виробництва навіть одного типу – “шахедів-геранів” – дозволяють ворогу підтримувати такий ритм атак. З використанням іранських комплектуючих росія планує щомісяця збирати близько 900 таких дронів, що втричі перевищує показники минулого року.