Росія кидає багато піхоти: що стоїть за маневрами ворога та чому розмови про швидкий мир – небезпечні

26 Грудня 15:54
РОЗБІР ВІД Комерсант український

На самокатах, мотоциклах, гольф карах та багі: російські війська кидають велику кількість високомобільної піхоти по всій лінії фронту. Ексклюзивними деталями про тактику російських військ поділився військовослужбовець Руслан “Айрон” з Комерсант український. Як українські сили відповідають ворогу, чому розмови про мир можуть бути небезпечними, і з якими викликами стикаються сьогодні новостворені підрозділи – про все це у матеріалі Комерсант український

Росіяни на полі бою застосовують дві основні тактики: використання бронетехніки, яка прориває оборону і затягує піхоту та високомобільна піхота, що швидко переміщується на мотоциклах, квадроциклах чи інших транспортних засобах. Про це розповідає в ексклюзивному інтерв’ю для видання Комерсант український військовослужбовець, заступника командира підрозділу “Тайфун” Руслан “Айрон”.

“Страшенно велика кількість піхоти, величезна кількість техніки. Або броньова техніка бере на себе удар, проривається і за собою затягує піхоту, або ж другий варіант — це високомобільна піхота на самокатах, мотоциклах, гольф карах, на багі, щоб швидко довезти піхоту”, – розповів Руслан “Айрон”.

І така ситуація практично по всій лінії фронту. Адже підрозділ безпілотних систем спецпризначення “Тайфун” сьогодні працює на різних напрямках, підсилюючи лінійні бригади, зазначає “Айрон”. Особливу загрозу створюють безпілотники.

“Їх [безпілотників] настільки багато, що здається, наче у ворога нескінченний запас дронів. Це справді страшна історія” — підкреслює Руслан “Айрон”

Водночас ситуація із забезпеченням дронів дуже залежить від конкретної ділянки фронту. Подекуди українські сили в рази переважають ворога.

“На деяких напрямках ми переважаємо, на інших — ворог. Загалом це 50 на 50,” — пояснює Руслан “Айрон”.

Підготовка до зими: виклики і досвід

Зима традиційно ускладнює бойові дії, але спецпідрозділи готові до цих умов.

“Холод, волога, складні погодні умови — це виклик. Але ми вже знаємо, як діяти, і готуємося заздалегідь. Ми раніше носили акумулятори під курткою, зараз, наприклад, є сумочки з підігрівом” — ділиться “Айрон”.

Втім, більшим викликом є брак людей. Окремий загін безпілотних систем спеціального призначення «Тайфун» — це підрозділ спеціального призначення, прямого підпорядкування командувача Національної гвардії України, створений 1 липня 2024. І особливістю нових спецпідрозділів є самостійний пошук бійців, працює лише “сарафанне радіо”, каже “Айрон”.

“Наш найбільший виклик – це кадрова політика, пошук людей. Ми шукаємо людей до підрозділу самі. Це дуже важко, бо створити в людині бажання йти служити, це задача не з легких. І з цим борються абсолютно всі підрозділи. У нас трохи програна інформаційна кампанія. І ворог, зробив дуже велику роботу над цим. Від черг до військкоматів, ми перейшли до того, що люди перепливають Тису”, – зазначив Руслан “Айрон”

Безпілотники змінюють хід війни 

Сучасна війна відкрила нові горизонти технологій, які впливають на хід бойових дій. Безпілотники стали не лише інструментом підтримки, але й одним із ключових чинників, які змінюють правила гри на фронті.

“Коли у 2022 році я вперше вилетів на FPV-дроні, ми ще не повністю усвідомлювали, наскільки це змінить ситуацію на фронті. А сьогодні навіть досвідчені штурмовики визнають: звичайний обстріл вже не так лякає, як атака дронів”, — розповідає боєць із позивним “Айрон”.

За словами військового, безпілотники виконують широкий спектр завдань — від розвідки та доставлення боєприпасів до евакуації поранених і навіть участі в наступальних операціях. 

“Наприклад, нещодавні досягнення наших сил на Харківщині. Роботизований наступ без жодної фізичної участі людей — лише безпілотники. Це дійсно феноменально”, — наголошує “Айрон”. 

“Так, наші бійці з підрозділу “Тайфун” озброєні і підготовлені, але всі задачі виконуються виключно безпілотниками. Це дозволяє зберігати життя та діяти ефективно навіть у найскладніших умовах”, — додає  військовослужбовець.

Командувачі українських військ неодноразово підкреслювали, що безпілотники можуть кардинально змінити хід війни. І це твердження вже підтверджується успіхами ЗСУ на полі бою. 

“Безпілотники — це революція. Вони стали ключовою перевагою нашої армії”, — резюмує Руслан “Айрон”.

Розмови про швидкий мир – небезпечні

Українські захисники продовжують боротися за свободу і незалежність, попри надзвичайно важкі умови. Але війна вимагає не лише фізичних зусиль, а й надзвичайної витримки та моральної стійкості.

“Ми всі вигоріли від постійного очікування: ось завтра, ось через місяць, ось через три тижні щось зміниться. Це страшенно виснажує. Ми вже морально змирилися, що це надовго. Один із наших основних патчів, який ми носимо, це – “Ротації не буде. Ми тут до кінця”, – ділиться боєць із позивним “Айрон”

Військовий підкреслює, що такий підхід допомагає не втрачати бойовий дух. Так, якщо завтра буде демобілізація з перемогою, ми будемо найщасливішими людьми, але поки ми зарядилися працювати до кінця, бо іншого вибору просто немає, додає “Айрон”.

Військовослужбовець також звертає увагу на розслаблення суспільства. 

“Очікування швидкої перемоги дуже шкодить. Ми всі маємо зрозуміти: війна триває, і попереду ще багато випробувань. Перемоги ще немає, а найголовніше — зберегти те, що ми маємо зараз”, — наголошує Руслан “Айрон”.

Попри активні бойові дії та серйозні виклики, з якими стикається українська армія, дух захисників залишається незламним. На фронті зараз складно: мало допомоги, багато ворога, а війна йде на всіх фронтах, включаючи інформаційний, але військові продовжують робити свою роботу, бо це є обов’язок, підсумовує “Айрон”.

Українці на передовій демонструють приклад стійкості та відданості своїй країні, надихаючи своїм прикладом кожного громадянина.