Родич у зс рф, дорогоцінні метали та мільйони готівки: Нацполіція провела обшуки у держслужбовця

15 Листопада 21:18

Активи на понад $60 млн виявили в колишнього посадовця Держказначейства на Полтавщині. Про це повідомляє Комерсант українськийКомерсант Український із посиланням на офіційний Telegram-канал Офісу Генпрокурора України.

Як встановили слідчі, у декларації за 2023 рік експосадовець Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області вказав понад 60 млн доларів США і 550 тис грн готівкових коштів, дорогоцінні метали у злитках, оцінені у 38 млн грн. Частину майна він нібито отримав у спадок від батьків.

Наразі у прокуратурі перевіряють джерела набуття цих активів, у тому числі від родичів, які обіймають державні посади в рф.

Правоохоронці вже провели понад 30 обшуків у цій справі. Вилучили готівку, золоті пам’ятні монети, дорогі годинники, вогнепальну та мисливську зброю, нагороди рф та інші цінності.

Тим часом у Нацполіції уточнили, що за оперативними даними, експосадовцю допоміг вивести гроші родич — генерал-лейтенант зс рф.

А отримав він їх від корупційних схем та використовував для фінансування «інвестиційних» проєктів в росії та на тимчасово окупованих території Луганської та Донецької областей, а керівник відділу допоміг йому їх легалізувати в Україні.

Найближчими днями експосадовцю оголосять підозри у декларуванні недостовірної інформації, незаконному збагаченні та відмиванні майна, одержаного злочинним шляхом.

У Офісі Генпрокурора та Національні поліції не розголошують особисті дані підозрюваного. Але регіональне медіа “Полтавщина” повідомило про те, що йдеться про експосадовця міської ради та обласного казначейства Ігоря Веригу. В головному управлінні Казначейства у Полтавській області пояснили, що Верига вже не є їхнім працівником, а НАЗК офіційно не зверталася з приводу його декларації.

Ігор Верига, за даними ЗМІ, — брат полтавського підприємця Лева Вериги, який напередодні повномасштабної російсько-української війни разом зі своєю дружиною Оксаною, донькою російського генерала Валерія Капашина, виїхав до РФ. Родина бізнесменів продовжує займатися підприємництвом та сплачує податки до бюджету рф.

Зауважимо, що сам Валерій Капашин теж потрапив у поле зору СБУ. У березні 2023 року співробітники відомства почали досудове розслідування щодо легалізації грошей, які генерал-полковник Валерій Капашин незаконно отримав під час служби в російській армії, після чого придбав нерухомість в Полтаві. Правоохоронці вважають, щоб приховати грошові активи, їх оформили на доньку й зятя російського військового: зробили це зареєструвавши на їх ім’я приватні підприємства.

Що не так із декларацією Ігоря Вериги

У жовтні 2024 року регіональні медіа звернули увагу на те, що Верига задекларував разом зі своєю дружиною Ольгою готівку в понад $62 млн.

Збільшення заощаджень Ігоря Вериги відбулося через отриману спадщину. У квітні 2023-му держслужбовець задекларував 5 млн 920 тис. грн в іноземній валюті та 3 млн 550 тис. грн у злитках від матері Юстини Вериги. Жінка була професором кафедри фінансів в Полтавській політехніці. Далі у жовтні держслужбовець задекларував спадщину від батька Ореста Вериги — це 56 млн 175 тис. в іноземній валюті та 34 млн 500 тис. грн у дорогоцінних металах.

Мандровська Олександра
Редактор