“Різні зобов’язання”: в Пентагоні пояснили, чому США не збиватимуть ракети над Україною, як вони це роблять над Ізраїлем

16 Жовтня 11:54

Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх пояснила, чому Сполучені Штати не використовують системи THAAD для захисту України від російських атак, як це робиться в Ізраїлі для захисту від Ірану.

Під час брифінгу її запитали, чи є можливість розмістити системи THAAD у країнах Східної Європи, зокрема в Румунії або Польщі, для захисту західної частини України. У відповідь на це вона зазначила, що зобов’язання США перед Україною та Ізраїлем різні, передає Комерсант українськийКомерсант Український

“Це різні можливості, різні війни, різні регіони. Зобов’язання перед Ізраїлем та Україною також різні. У нас є давнє партнерство з Ізраїлем у питаннях самозахисту, і ви бачили, що президент підтвердив це з 7 жовтня. Коли ж Україну атакували понад два роки тому, президент зобов’язався підтримувати її стільки, скільки буде потрібно”,

— заявила Сінгх.

Вона підкреслила, що для захисту Україні надали багато інших засобів.

“Не хочу заглиблюватися у весь перелік того, що ми надаємо Україні та Ізраїлю, але це, якщо дозволите сказати, порівняння трохи як яблука та апельсини”,

— додала вона.

Заступниця прессекретаря також запевнила, що адміністрація та Міністерство оборони США продовжують підтримувати обидві країни, зважаючи на їхні різні потреби.

Як повідомляв Комерсант український, раніше речник Пентагону Патрік Райдер заявляв, що США не прагнуть конфлікту з росією, а “просто підтримують демократичну країну”.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

THAAD

THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) — це мобільний наземний протиракетний комплекс для перехоплення балістичних ракет на високих висотах поза атмосферою. Він був розроблений американською компанією Lockheed Martin і застосовує концепцію «кінетичного перехоплення», тобто ураження цілі відбувається виключно за рахунок кінетичної енергії перехоплювача, без бойової частини.

Розробка системи розпочалася у 1992 році, а перші льотні випробування відбулися в 1995-му. Після декількох випробувань, у тому числі з перехопленням ракет-мішеней на великих висотах, система THAAD набула статусу бойової готовності і почала використовуватися армією США з 2008 року. Випробування показали, що комплекс здатний успішно перехоплювати ракети середньої дальності, включаючи застарілі моделі, такі як Scud.

Система THAAD здатна виявляти ракети на відстані до 1000 км та перехоплювати їх на висоті до 150-200 км. Вона включає пускові установки, радар X-діапазону та командний центр, що дозволяє забезпечувати захист від ракетних загроз на кінцевих етапах їхнього польоту.

THAAD розгорнуті у кількох країнах за межами США. Системи були розміщені в Об’єднаних Арабських Еміратах, Ізраїлі, Румунії та Південній Кореї. У січні 2022 року THAAD вперше був використаний для перехоплення ворожої балістичної ракети середньої дальності під час атаки на ОАЕ.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор