Rheinmetall переобладнає свої автозаводи для виробництва оборонної техніки
25 Лютого 11:49
Провідний європейський виробник боєприпасів компанія Rheinmetall має намір перепрофілювати два своїх автомобільних заводи в Німеччині для виробництва переважно оборонного обладнання. Про це пише Reuters, інформує Комерсант український.
Як зазначає агенція, на появу подібних намірів впливає очікуване зростання оборонних потреб і витрат у регіоні на тлі політичної напруженості в США та триваючої війни в Україні.
Потреба в розширенні оборонної сфери позначиться на майбутньому двох заводів компанії Rheinmetall в Берліні та Нойсі, де зараз виробляються автомобільні запчастини. До того ж, автомобільний бізнес зараз зіткнувся з проблемами, оскільки німецькі автовиробники борються з високими витратами та конкуренцією з-за кордону.
Відповідно до планів, які ще потрібно затвердити, обидва заводи стануть частиною підрозділу з виробництва зброї та боєприпасів компанії і будуть так званими гібридними заводами, забезпечуючи можливість виробництва певної кількості автомобілів.
«Перш за все, заводи виграють від промислової потуги, яку має Rheinmetall Group як основний постачальник військового обладнання, а також від високого попиту на оборонну продукцію з боку клієнтів у Німеччині та в усьому світі», – зазначається в коментарі компанії агенції Reuters.
Також було повідомлено, що на цих об’єктах не оброблятимуть вибухівку, а вироблятимуть захисні та механічні компоненти для військового використання.
Оборонні заводи Європи в очікуванні великих замовлень
Акції європейських виробників зброї в очікуванні буму витрат після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що Європі потрібно буде збільшити інвестиції у військові ресурси.
Аерокосмічний і оборонний індекс STOXX минулого тижня досяг рекордних значень, оскільки інвестори припускають, що урядам регіону доведеться витрачати більше на зброю та військову техніку, оскільки США готуються відступити і залишити Європу саму.
Це також може дати поштовх німецькому виробництву в той час, коли традиційно сильні сектори, особливо автовиробники, включаючи Volkswagen скорочують потужності та тисячі робочих місць.
До речі, ринкова вартість Rheinmetall різко зросла після вторгнення Росії в Україну. Компанія зараз коштує близько 39 мільярдів євро (40,8 мільярда доларів), згідно з даними LSEG, що майже вдвічі перевищує її вартість до обрання Трампа.
А операційний прибуток Rheinmetall у виробництві зброї та боєприпасів майже подвоївся до 339 мільйонів євро за перші дев’ять місяців 2024 року, тоді як прибуток його автомобільного підрозділу впав на 3,8% до 74 мільйонів, про що повідомлялось в листопаді.
Наміри Rheinmetall з перепрофілювання двох своїх автомобільних заводів – це вже другий випадок за місяць, коли оборонна компанія оприлюднила плани щодо переобладнання існуючих виробничих потужностей.
Йдеться також про групу KNDS, яка погодилася придбати у французького виробника поїздів Alstom завод, що розташований у східній Німеччині. Група KNDS, яка у співвідношенні 50 на 50 належить німецькій компанії Wegmann & Co GmbH і уряду Франції, планує виготовляти на цьому заводі військову техніку, зокрема бойовий танк LEOPARD 2 і бойову машину піхоти PUMA.

Країни-члени НАТО готуються збільшувати оборонні бюджети
Минулого року лише 23 з 32 країн-членів НАТО досягли мети, яка передбачає витрачання 2% національного виробництва на оборону.
«Легко зрозуміти, чому можуть знадобитися сотні мільярдів євро додаткових витрат протягом решти цього десятиліття», – кажуть аналітики Deutsche Bank.
Вони підрахували, що досягнення цільового показника в 2% коштуватиме країнам-членами НАТО приблизно 800 мільярдів євро.
Аналітики Deutsche Bank також заявили, що з близько 200 мільярдів євро, витрачених Європою на оборонне обладнання з 2022 року, лише 40 мільярдів пішли постачальникам оборонних послуг ЄС.
Також зростає інтерес інвесторів до активів, пов’язаних з обороною. Thyssenkrupp TKAG.DE готує виділення свого підрозділу військових кораблів TKMS, а KNDS вивчає можливість розміщення на фондовому ринку вже наприкінці 2025 року.
«Ми добре підготовлені, і нам не потрібно соромитися – для безпеки в Європі необхідно вжити заходів зараз», – заявив в коментарі Reuters на початку цього місяця генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер, додавши, що компанія очікує свого зростання навіть швидше, ніж вважалося раніше.
Очікуваний бум витрат на оборону також може принести користь конкурентам Rheinmetall, зокрема корпорації Hensoldt та RENK Group.
Rheinmetall розширює свою присутність і в Україні
Гендиректор концерну Армін Паппергер в середині лютого в інтерв’ю Deutsche Welle під час Мюнхенської безпекової конференції заявив, що компанія дотримується свого слова і її стратегія – побудувати в Україні три заводи.
«Першим на території України почав працювати завод з ремонту техніки, зараз будується завод з виробництва боєприпасів, а третім ми хотіли б побудувати завод із випуску зенітних систем», – заявив гендиректор Rheinmetall. Комерсант український про це повідомляв.
Також Армін Паппергер тоді наголосив, що незважаючи на те, що процеси в Україні відбуваються повільніше, ніж в Європі, співпраця з Міністерством оборони та Міністерством стратегічної промисловості України розвивається добре.