Rheinmetall готовий озброїти міжнародну миротворчу місію в Україні
14 Березня 12:56
Німецький оборонний концерн Rheinmetall готовий взяти участь у забезпеченні можливої міжнародної миротворчої місії після закінчення війни росії проти України. Про це на пресконференції заявив глава компанії Армін Паппарґер, інформує Комерсант український.
За його словами, Rheinmetall може запропонувати “понад 2000 найменувань” зброї, але конкретні цифри можливих поставок не назвав.
“Поки що йдеться про теоретичні можливості. “Конкретні розмови наразі не ведуться”, – сказав Армін Паппарґер, відповідаючи на запитання Deutsche Welle.
У якості прикладу подібних комплексних поставок глава Rheinmetall згадав про постачання німецької танкової бригади в Литві, розгортання якої має завершитися до 2027 року.
За його словами, може вестись мова, “насамперед, про танки й броньовані автомобілі”. Він також нагадав, що компанія виробляє засоби РЕБ і розвідувальні дрони, які можуть знадобитися для контролю, “коли буде проведена лінія розмежування”. А ще у нагоді можуть стати розвідувальні супутники, в які Rheinmetall “зараз інвестує”.
Rheinmetall співпрацює з Україною і розширює виробництво в Німеччині
В Україні Rheinmetall вже створив ремонтний завод для бронетехніки і будує завод з виробництва артснарядів. Відповідаючи на запитання DW про можливе будівництво в Україні заводу із виробництва компонентів для зенітних систем в Україні, Паппарґер сказав, що українська сторона хотіла б цього і рішення – за Києвом.
“Ми ведемо розмови про це, є бажання, але рішення ще не ухвалено”, – зазначив підприємець.
За словами Паппарґера, на таке високотехнологічне виробництво потрібен час і гроші: “Якби ми почали три роки тому, зараз би закінчили”. Також “є розмови, але немає рішення” про можливу участь Rheinmetall у виробництві українських безпілотників.
Окрім цього, німецький оборонний концерн Rheinmetall розпочав у землі Нижня Саксонія будівництво нового заводу з випуску боєприпасів. Він вироблятиме артилерійські снаряди, вибухові речовини і компоненти для реактивної артилерії. Очікується, що потужність заводу становитиме близько 200 тисяч снарядів на рік.
Втілення оборонних проєктів дає економічний результат
За підсумками 2024 року компанія Rheinmetall отримала рекордний прибуток. Її річний оборот склав 9,8 млрд євро.
Днями стало відомо, що Rheinmetall, який є найбільшим у Європі виробником боєприпасів, за ринковою вартістю обігнав провідного виробника автомобілів на континенті Volkswagen, що свідчить про стрімке зростання попиту інвесторів на акції оборонної промисловості. Про це повідомляла агенція Reuters.
Станом на ранок четверга ринкова капіталізація Rheinmetall становила близько 56,6 мільярдів євро ($61,5 мільярдів). Натомість ринкова вартість Volkswagen була на рівні 55,4 мільярда євро.
Що відомо про формування в Європі миротворчої місії для України
Близько двох тижнів тому прем’єр Великої Британії Кір Стармер заявив про готовність відправити в Україну для підтримання потенційного миру британські війська. Франція також висловила намір приєднатись до цієї місії. Обидві країни наполягали на тому, щоб така участь була підтримана США.
Нідерланди та Швеція також раніше заявляли про свою готовність до участі у військовій місії. Не виключає участі у підтриманні миру і Данія, але за словами прем’єр-міністерки Метте Фредеріксен, перед цим ще слід з’ясувати чимало питань. У Німеччині також подібні розмови вважають передчасними, однак можливість залучення Бундесверу до місії в Україні поки що не виключена.